Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Pokaż wiadomości - robertuzw

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - robertuzw

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
szewc to napewno jest przy Koźmińskiej niedaleko Górnośląskiej

2
Nowe inwestycje / Odp: Strefa Płatnego Parkowania
« dnia: Czerwca 04, 2008, 11:17:21 am »
I ja również uważam że to bardzo dobry pomysł ponieważ w tej chwili chodniki, trawniki i wszelkie wolne przestrzenie w pobliżu ulic na Powiślu, ale i nie tylko bo wszedzie zaraz poza granicami strefy płatnego parkowania, są zastawione samochodami. Dlatego rozszerzenie granic tej strefy (zwłaszcza na Powislu gdzie naturalną granicą jest rzeka) i podniesienie opłat ograniczy ten proceder i może spowoduje trochę mniejszy napływ aut do centrum tego biednego miasta-parkingu ::).
A jeśli chodzi o mieszkańców to w tej chwili płacą roczny abonament w wysokości 20zł za jeden pojazd, więc nie jest to chyba zbyt duży koszt
pzdr

3
Jeździła też i linia W, 2A, 2W, 16E i nocna a pewnie i kilka innych. Generalnie to warto zajrzeć na stronkę http://www.trasbus.com/wejscie.php tam jest sporo o zbior komie w Wawie

4
Na każdy temat / Odp: drewniane domki za Sejmem
« dnia: Kwietnia 23, 2008, 11:14:13 am »
już coś o tym było na forum, http://www.powisle.waw.pl/forum/index.php?topic=181.0

Z domków po północnej stronie górnośląskiej/myśliwieckiej ostał się tylko jeden niedaleko od ulicy (tzn. wczoraj jeszcze tam stał). Co do reszty to pewnie wyburzyli nasi wspaniali parlamentarzści :( bo im przy projektowaniu ogrodzenia sejmu nie pasowały, ale ja nic nie wiem tylko przypuszczam  ???

5
Na każdy temat / Odp: Dramatyczne skutki tunelu pod Wisłostradą
« dnia: Kwietnia 22, 2008, 04:00:45 pm »
witam
myślę że jeśli kościół jest w rejestrze zabytków (a chyba jest: http://spiszabytkow.um.warszawa.pl/ZabytkiWarszawy/DisplayHandler?operation=displayDocument&id=5000010473,T) to możnaby poinformować BIURO STOŁECZNEGO KONSERWATORA ZABYTKÓW
00-372 Warszawa
ul. Foksal 11, pok. 9
tel. (22) 827 97 70, 827-98-30
faks (22) 827 99 83

6
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,5101660.html

O przyszłości Wisły - dziś debata na Powiślu
Dariusz Bartoszewicz
2008-04-08, ostatnia aktualizacja 2008-04-09 09:01
 
Hotele na statkach czy sztuczne wyspy na rzece? W środę w Czułym Barbarzyńcy debata publiczna "Gazety" o pomysłach na zagospodarowanie lewego brzegu Wisły w centrum miasta.

Wracamy nad Wisłę
Na razie mało kto chodzi nad rzekę, bo nie ma co nad nią robić. Główne atrakcje - oprócz świeżego powietrza i widoków - to ścieżka rowerowa i schody z betonu. Do 2012 r. nabrzeże Wisły ma stać się głównym deptakiem w mieście, obleganym przez warszawiaków i turystów. - I nie potrzeba na to wielkich pieniędzy. Jeśli w cztery lata udało się przekształcić Krakowskie Przedmieście, to równie dużo można zrobić nad rzeką - uważa dr Krzysztof Domaradzki, urbanista.

Zapowiada place, amfiteatralne zejścia nad wodę, sportowe i kulturalne atrakcje, pływające pomosty i sceny, hotele i knajpy na statkach, ale także dalsze chowanie Wisłostrady w tunel (na podzamczu). Marek Piwowarski, pełnomocnik ratusza ds. Wisły, sprecyzuje, co z tego jest realne i co miasto zdąży zrobić do Euro 2012. Architekt Andrzej Kiciński popuści wodze fantazji i przypomni swoją ideę sztucznych wysp i mostów dla pieszych. Dzięki nim Warszawa mogłaby odrobinę przypominać Paryż (Północy albo Wschodu).

Na naszej debacie nie zabraknie Bogny Świątkowskiej , której fundacja Bęc Zmiana zasłynęła organizowaniem "partyzanckich akcji artystycznych". Dzięki nim warszawiacy podeszli bliżej rzeki, by uwiecznić się na tle różowych jelonków albo poopalać na leżakach przy Bibliotece Uniwersyteckiej. Wtedy wielu z nas odkryło, że Wisła wcale nie śmierdzi. Przemysław Pasek z fundacji Ja Wisła spojrzy na to wszystko krytycznym okiem, bo rzekę zna jak mało kto.

Największe inwestycje zaczną się nad tunelem Wisłostrady . W kwietniu w przetargu zostanie wyłoniona firma, która zbuduje interaktywne Centrum Nauki Kopernik i Park Odkrywców. O tym projekcie opowie dyrektor centrum Robert Firmhofer. Tuż obok, na terenie dawnej elektrowni Powiśle, powstanie kompleks apartamentowców (nie będą ogrodzone!). Pofabryczne budowle zostaną przekształcone w hotel z centrum konferencyjnym i spa, sklepami i biurami.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Czułego Barbarzyńcy przy ul. Dobrej 31. Początek debaty "Wracamy nad Wisłę" o godz. 19. Wstęp wolny.

Nowa akcja 'Gazety Stołecznej':

7
Sport / Odp: Run Warsaw na Powiślu
« dnia: Października 10, 2007, 10:57:29 am »
Widziałem tą zieloną rzekę ludzi płynącą pod górę książęcą, niesamowity widok  :o :o. Za rok chyba sam spróbuję

PS Szacuneczek dla ludzi którzy biegli ;D

8
Na każdy temat / Odp: fontanny na Powiślu
« dnia: Października 07, 2007, 09:04:04 pm »
W nocy z piątku na sobotę ktoś wpadł na "wspaniały" pomysł i dodał fontannom jakiś płyn do mycia naczyń albo do kąpieli  :-\ , co oczywiście w efekcie doprowadziło do powstania ogromnej ilości piany. Wyglądało to może i ciekawie, ale nie wiem czy dobrze zrobiło samym fontannom i roślinkom w okolicy >:(. Ludzie to mają dziwne pomysły

9
Nowe inwestycje / Odp: II linia metra
« dnia: Września 19, 2007, 08:23:41 am »
Decyzja to może i jest chociaż chyba nie jest najlepiej z postępem prac na II linii:
Cytuj
Druga linia metra, którą mieliśmy dojechać na mecze Euro 2012, w lesie. Z 25 mln zł zaplanowanych w tym roku na przygotowania do budowy urzędnicy zdołali wydać zaledwie pół procent
 


Centralny odcinek drugiej linii metraPodziemnej linii wschód-zachód nie mogą się doczekać warszawiacy, którzy codziennie stoją w korkach na mostach przez Wisłę. Liczą na to, że inwestycję przyspieszą mistrzostwa Europy w piłce nożnej - jedną ze stacji pierwszego odcinka od ronda Daszyńskiego na Woli pod Świętokrzyską do Dworca Wileńskiego zaplanowano koło nowego Stadionu Narodowego na Pradze.

Tyle że z budową metra urzędnicy na razie wcale się nie spieszą. W pierwszym półroczu na przygotowania do budowy wykorzystali zaledwie 100 tys. zł. To niewiele, bo w tegorocznym budżecie miasta ratusz zaplanował na ten cel 25 mln zł.

Jednym z powodów poślizgu jest zmiana koncepcji budowy. Rok temu szefowie Metra Warszawskiego i ówczesny komisarz miasta Kazimierz Marcinkiewicz zapowiadali, że wiosną 2007 r. poznamy firmę, która zaprojektuje i zbuduje centralny odcinek drugiej linii. Zdecydowano jednak, że projekt architektoniczny będzie zamówiony osobno. Wciąż nie wiadomo, kto go przygotuje. Konkurs w tej sprawie ma być rozstrzygnięty we wrześniu. Ale potem będą negocjowane warunki przygotowania projektu, który zostanie ukończony najwcześniej zimą.

Grzegorz Żurawski, rzecznik Metra Warszawskiego, przyznaje, że w tym roku nie uda się wydać 25 mln zł. Przewiduje, że jego firma wykorzysta mniej niż połowę tej kwoty (ok. 11 mln zł), bo opóźniają się też kolejne ekspertyzy. Nie powstanie ocena wpływu drgań z tuneli metra na okoliczne budynki. Opóźnienie ma też tzw. studium wykonalności drugiej linii, które ma być dołączone do wniosku o jej dofinansowanie z Unii Europejskiej. Metro Warszawskie po raz kolejny każe poprawiać ten dokument wykonawcy.

W dodatku ciągle powtarzają się zakusy, by odginać tunele. Wiosną pisaliśmy o żądaniach Urzędu Transportu Kolejowego - chciał, by jedną ze stacji przenieść z ronda ONZ pod Dworzec Centralny. Potem Tramwaje Warszawskie zaprotestowały, bo druga linia ma przecinać teren zajezdni przy Młynarskiej. Wczoraj Mieczysław Reksnis z miejskiego biura drogownictwa i komunikacji zapewnił "Gazetę", że spory zostały ostatecznie przecięte i wszystko zostaje po staremu.

Mimo coraz większych opóźnień ratusz utrzymuje, że i tak zdąży z drugą linią na Euro 2012. - Cały przyszły rok rezerwujemy na wybór wykonawcy. Budowa zacznie się w 2009 r. Liczymy, że skończy się w grudniu 2011 r. i zostanie jeszcze kilka miesięcy na odbiory techniczne. Zagrożeniem mogą być tylko protesty i przedłużające się przetargi - twierdzi wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz.

Pozostaje też problem pieniędzy. Wstępny kosztorys zakładał, że inwestycja pochłonie 2,7 mld zł. Przygotowania do budowy trwają jednak już tak długo, że według wstępnych obliczeń firm szykujących studium wykonalności drugiej linii metra kwota ta wzrośnie do 3,5 mld zł.


Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna

Oj ciężko będzie, oj ciężko  :-\

10
Nowe inwestycje / Odp: II linia metra
« dnia: Września 18, 2007, 03:27:08 pm »
Czy to znaczy że jest już decyzja środowiskowa, odnośnie budowy centralnego odcinka II linii metra?
http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new/?dzial=komunikaty&ak_id=12887&kat=9

11
Nowe inwestycje / Odp: Co powstanie kolo Dobra 18/20 ?
« dnia: Sierpnia 31, 2007, 10:45:19 am »
Witam,
Mnie to się kiedyś obiło o uszy, że tam powstanie jakiś apartamentowiec ale więcej nic nie powiem bo nie wiem ::), może znajdzie się ktoś bardziej zorientowany w tematcie i ci pomoże.
pzdr

12
Nowe inwestycje / Odp: Blok zamiast fabryki cukierków na ul. Topiel
« dnia: Sierpnia 21, 2007, 10:53:01 am »
Cytuj
O dziwo: tramwaje wyraznie glosniejsze...
nie bój nic niedługo tramwaje powinny być cichsze, no a teraz to ich nawet w ogóle nie ma  ;). A co do budynku to rzeczywiście wygląda całkiem nieźle chociaż ja myslałem, że tam w ogóle nie prywatnych mieszkań, tylko biura i takie tam. A widok masz istotnie bardzo ciekawy.Pozdrawiam

13
Na każdy temat / Odp: fontanny na Powiślu
« dnia: Sierpnia 08, 2007, 08:34:40 am »
Słuchajcie, słuchajcie chyba otworzyli fontanny przy wrotkowisku  ;D, wczoraj tam przechodziłem i było jeszcze trochę bałaganu, ale wszystkie tryskały wodą, rewelacja i chyba będą podświetlane :D. Czyli że jednak się wyrobili w tym roku, a już myślałem że nie się nie uda ::)

14
Sport / Odp: Rower
« dnia: Lipca 11, 2007, 12:52:43 pm »
Coś apropos ścieżek rowerowych, na Powislu:
http://www.zm.org.pl/?a=powisle-077 - Wnioski do planu Powiśla Północnego - Tylko nie wiem jak wygląda ten plan  :(, ale warto poczytać


15
Nowe inwestycje / Odp: wiadukt Markiewicza
« dnia: Czerwca 29, 2007, 09:26:03 am »
Ja się wybierałem na otwarcie, ale nie dotarłem :-\. A może tak ktoś jakieś zdjęcia zrobi i wrzuci ::)

Strony: [1] 2 3 ... 5