Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Pokaż wiadomości - snecz

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - snecz

Strony: [1] 2 3 4
1
Na każdy temat / Deweloperskie zakusy na ogród jordanowski
« dnia: Listopad 05, 2009, 07:45:55 pm »
Artykuł z Rzeczpospolitej:

Cytuj
Rada Warszawy ma się dziś zająć m.in. projektem uchwały dotyczącym przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Powiśla Południowego.

Ma on objąć też teren przy ul. Szarej i Rozbrat – tam, gdzie od wielu lat są ogródek jordanowski i park. Mieszkańcy obawiają się jednak, że znikną, bo na dużą część parku i plac zabaw zakusy mają deweloperzy.

– Jeden z nich, spółka Szara Invest, planuje tam zwartą zabudowę mieszkaniową – mówi jeden z okolicznych mieszkańców Albert Judycki. I dodaje, że może zniknąć kolejny kawałek zieleni w Śródmieściu.

Mieszkańcy przypominają, że po sąsiedzku, też w rejonie parkowym, mimo protestów mieszkańców stoi już duży budynek mieszkalny.

Działka z parkiem przy ul. Szarej należy do miasta. Są do niej roszczenia byłych właścicieli, więc w czyje ręce ostatecznie trafi, nie wiadomo.

Władze dzielnicy sprawę znają. – Dwa razy spotkałem się z mieszkańcami Powiśla w sprawie terenu przy ul. Szarej i Rozbrat. I całkowicie podzielam ich obawy – mówi wiceburmistrz Śródmieścia Marcin Rzońca. – Teren dzisiejszego ogródka jordanowskiego powinien zostać zielony. To ciekawy fragment dzielnicy i szkoda go zabudować.

A spółka Szara Invest wystąpiła już o warunki zabudowy.

– Ale sprawa jest na bardzo wstępnym etapie – uspokaja wiceburmistrz Rzońca.

Na jakim dokładnie, nie wiadomo. Miejskie Biuro Architektury nie odpowiedziało wczoraj na nasze pytania, a w siedzibie spółki Szara Invest nikt nie odbierał telefonu.

Czy mieszkańcy Powiśla powinni obawiać się zabudowy parku i placu zabaw? Władze dzielnicy uspokajają, że na razie teren nie jest zagrożony. W obowiązującym studium zagospodarowania przestrzennego ten rejon jest przewidziany jako teren rekreacyjny. – Przygotowując plan miejscowy, architekci muszą uwzględniać zapisy w studium – przypomina Rzońca. Przyznaje jednak, że zdarzają się w nim zmiany.

– Na etapie opiniowania planu na pewno będziemy się domagać, by pozostał – dodaje.

Na dzisiejszą sesję Rady Warszawy wybierają się mieszkańcy Powiśla. – Będziemy walczyć o park. Uchwalenie planu może powstrzymać ekspansję deweloperów – mówią.


http://www.rp.pl/artykul/8,387842_Deweloperskie_zakusy_na_ogrod_jordanowski_.html

2
Po godzinach / wymiana opon na zimowe
« dnia: Listopad 05, 2007, 10:58:36 pm »
Wie ktoś gdzie mogę wymienić opony na zimowe na Powiślu?

3
Sport / Run Warsaw na Powiślu
« dnia: Wrzesień 15, 2007, 10:56:14 am »
Polecam Wam bieg Run Warsaw 7 października. Są dwa dystansy: na 5 i 10 km.
Bieg jest ciekawy tym bardziej, że duża część trasy prowadzi przez Powiśle:

zaczyna się na Wioślarskiej, później Ludna, Książęcą pod górę...do Nowego Światu, na rondzie de Gaulle'a w Aleje do Ronda Dmowskiego, w Marszałkowską do Placu Konstytucji no i już tylko z górki: Piękna, Górnośląska, Myśliwiecka, Łazienkowska i meta na Legii.

Taki jest bieg na 5 km.
Na 10 km po Placu Konstytucji są A. Ujazdowskie, Belwederska, Gagarina, Czerniakowska, Szwoleżerów, Myśliwiecka i Legia!Do zobaczenia na trasie  :)

4
Historia / źródełko przy Agrykoli
« dnia: Sierpień 19, 2007, 07:50:48 pm »
Jak w temacie. Kilka zdjęć źródełka przy Agrykoli:5
Wisła / Niski poziom Wisły
« dnia: Sierpień 10, 2007, 01:59:18 pm »
Czytałem na GW, że jest bardzo niski poziom Wisły.
A pamiętacie jak ludzie zbierali się nad Wisłą popatrzeć bo prawie wylewała? Nie pamiętam, który to był rok ale chyba jeszcze ogródki były nad Wisłą.

6
Historia / barykada na ulicy Okrąg
« dnia: Lipiec 29, 2007, 06:58:28 pm »
Znalazłem informację, że na ulicy Okrąg znajdowała się barykada.
Opisuje to pchor. Mieczysław Kurzyna "Miecz" z batalionu "Czata 49".
Barykadę znajdowała się pod "Domem Włókna Polskiego", którego właścicielem była wydawnicza firma Wegner.
Który to budynek?

7
Na każdy temat / RHCP
« dnia: Czerwiec 29, 2007, 06:30:32 pm »
No muszę się Wam pochwalić, że już 3 lipca wyruszam na koncert Red Hot Chili Peppers!  ;D

8
Nowe inwestycje / wiadukt Markiewicza
« dnia: Czerwiec 28, 2007, 09:45:52 pm »
...już wyremontowany! Wiadukt Markiewicza przejezdny!  :)

9
Sport / piłka nożna
« dnia: Czerwiec 11, 2007, 10:02:15 pm »
Szukamy chętnych do pogrania w popularną "gałę". Jak się uda to można pograć na wymiarowym boisku a jak nie to na mniejszym. Przeciwnicy już są  ;)
Jakby ktoś był chętny to byłoby super - zapraszam.

10
Nowe inwestycje / remont torowiska na Poniatoszczaku
« dnia: Maj 30, 2007, 03:56:43 pm »
Jak w temacie. Wiecie kiedy się rozpoczyna i jak długo potrwa? Całe Aleje Jerozolimskie będa wyłączone jeśli chodzi o tramwaje?

11
Na każdy temat / squad na Powiślu
« dnia: Maj 27, 2007, 03:59:04 pm »
W stołecznej GW jest artykuł o squadzie (skłocie) na Powiślu.
Przenieśli się z Mokotowa na ulicę Jaracza 5, na wprost Teatru Ateneum.
Więcej na GW: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4178412.html

12
Na każdy temat / ogródki piwne na Powiślu
« dnia: Maj 12, 2007, 06:44:22 pm »
No i zaczął się sezon na ogródki piwne.
Co o tym myślicie? Zaszpecają czy to fajne miejsca na spotkanie?

13
Nowe inwestycje / Zaczyna się budowa Centrum Chopinowskiego
« dnia: Maj 07, 2007, 10:08:19 pm »
Artykuł z dzisiejszej GW:

Cytuj
Zaczyna się budowa Centrum Chopinowskiego

Wreszcie przestanie straszyć dziura po zburzonej kamienicy przy Tamce. Czas na wbicie pierwszej łopaty w Centrum Chopinowskim, które z powodu oszczędności ma być urządzone skromniej, niż planowano

 
Takie będzie Centrum Chopinowskie przy Tamce. Budowa rusza w środę.


Ośmiokondygnacyjny budynek powstanie naprzeciwko Zamku Ostrogskich na miejscu XIX-wiecznej kamienicy. Dolna część fasady Centrum Chopinowskiego będzie jej repliką. Jak kiełek z ziarna wyrośnie z niej nowoczesna elewacja ze szkła, granitu, marmuru i alabastru. Gmach zaprojektował lubelski architekt Bolesław Stelmach. Prawie 29 mln zł na budowę wyłoży Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, który 85 proc. kwoty zebrał z funduszy europejskich, a resztę dostał z budżetu państwa.

Centrum Chopinowskie ma być gotowe w październiku przyszłego roku. Zacznie działać w połowie 2009 r. po wykończeniu wnętrz i wyposażeniu w meble. W budynku znajdą się m.in. biblioteka, wielofunkcyjna sala konferencyjno-koncertowa, restauracja i kawiarnia oraz biura pracowników Instytutu. - Centrum uwolni powierzchnie w Zamku Ostrogskich, który po kosztującym ok. 20 mln zł kapitalnym remoncie stanie się siedzibą Muzeum Chopinowskiego - zapowiada Małgorzata Błoch-Wiśniewska, wicedyrektor Instytutu.

Budynek z dwoma podziemnymi piętrami powstanie na skarpie tuż obok zamieszkałej kamienicy. - Podejmujemy się dużo bardziej złożonych inwestycji. Projekt wykonawczy zawiera rozwiązania wszystkich kłopotów technicznych - zapewnia Marcin Gesing, rzecznik firmy Polimeks-Mostostal, która jest wykonawcą Centrum Chopinowskiego. Dowiedzieliśmy się, że budowlańcy wykorzystają drogie, ale skuteczne ściany szczelinowe. Nie stworzy to zagrożenia dla sąsiedniej kamienicy. Z ekspertyz profesorów Lecha Wysokińskiego z Instytutu Techniki Budowlanej i Kazimierza Szulborskiego z Politechniki Warszawskiej wynika zaś, że nowy gmach powinien nawet wzmocnić skarpę.

Podziemne kondygnacje zamiast miejsc parkingowych pomieszczą zaplecze techniczne i magazyny biblioteczne. Samochody odwiedzających Centrum Chopinowskie będą musiały się zatrzymywać na ul. Ordynackiej. - Chcieliśmy budować podziemny dwupiętrowy parking na sąsiedniej działce przy ul. Ordynackiej, ale miasto nie chce nam jej sprzedać - żałuje wicedyrektor Instytutu. - W centrum nie przewidujemy dużego napływu ludzi, tam będą prowadzone głównie konferencje i działania edukacyjne. Problem pojawi się w 2010 r., gdy Zamek Ostrogskich będzie już po remoncie. Urządzone tam muzeum będą odwiedzać tłumy turystów z całego świata - przewiduje Małgorzata Błoch-Wiśniewska.

Akt erekcyjny centrum uroczyście wmurowano już w 2005 r. Budowa opóźniła się z powodu protestów sąsiednich mieszkańców. Z powodu tej zwłoki budynek podrożał, bo wzrosły ceny materiałów budowlanych. Instytut zdecydował więc, że wnętrza wykończy skromniej, m.in. zrezygnował z kamiennych posadzek. Pojutrze na budowie Centrum Chopinowskiego wbicie pierwszej łopaty.

14
Na każdy temat / Długi majowy "weekend"
« dnia: Kwiecień 25, 2007, 09:12:41 pm »
Macie już plany? Zostajecie na Powiślu?
Podejrzewam, że trochę pustki będą w Warszawie co w sumie nie martwi mnie za bardzo.  :)

15
Rozrywka / impreza w parku kultury?
« dnia: Kwiecień 18, 2007, 10:59:30 pm »
Dziś wieczorem przejeżdżałem Wilanowską obok Parku Kultury i widziałem, że szykują jakąś imprezę.
Wiecie co się tam będzie działo?

Strony: [1] 2 3 4