Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Pokaż wiadomości - anka_es

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - anka_es

Strony: [1]
1
Aktualności, wydarzenia / Pływanie łodzią Stwora
« dnia: Maj 11, 2007, 06:54:54 pm »
Pływanie łodzią Stwora po Porcie Czerniakowskim co niedziele, o godz. 11.00, 12.30, 14.00, 15.30, 17.00

Plaża Desantu, pod pomnikiem Sapera Stwora to drewniany Baciak, czyli łódka jaką nasi pradziadkowie pływali na Saska Kępę. Stwora napędzana pychowym wiosłem pływa po Porcie Czerniakowskim w niedzielę, zabierając 10 pasażerów. Rejsów jest pięć, każdy trwa godzinę, można przyjść z dzieckiem, można przyjść z babcią, zwalczymy nawet wózek inwalidzki. Podczas godzinnego rejsu w głąb historii rzecznego miasta Warszawy pasażerowie poznają sekrety Wisły i Solca - najstarszej przystani w Stolicy. Dlaczego Solec, i dokąd jest 511 km z Solca? Kim byli Andrzej Hrabia Zamoyski i Maurycy Fajans? Kto i dla czego zbudował za małą bramę przeciwpowodziową? Co wskazuje wodowskaz Czerniakowski. Kiedy zawali się Trasa Łazienkowska i dlaczego statki pływały na zimowiska?

oprócz tego Żegluga Stołeczna wznowiła po kilkunastu latach przerwy rejsy spacerowe na Zalew Zegrzyński ze śluzowaniem w Kanale żerańskim  i godzinnym postojem w porcie Pilawa.
12.maja godz.13:30 i 15:30; 13.maja godz.11:30 ; 13:30 i 15:30.

Program rejsu

9:30 wypłynięcie z Warszawy

12:30 - 13:00 krótki spacer po Zalewie Zegrzyńskim

13:00 - 14:00 godzinny postój w porcie Pilawa

14:00 wypłynięcie z portu

ok 17:00 powrót do Warszawy

Cena biletu

Warszawa - port Pilawa; normalny 39 zł, ulgowy 29 zł

Warszawa-port Piława; normalny 45 zł, ulgowy 35zł

Jeśli naprawdę chcecie się wczuć w klimat Rejsu - serdecznie polecam - chociaż raz w życiu trzeba to zrobić!

2
Aktualności, wydarzenia / Filmy z okresu PRLu
« dnia: Maj 11, 2007, 06:52:05 pm »
Na plaży pod Mostem Łazienkowskim na Cyplu Czerniakowskim o godzinie 21:00, godzinna projekcja filmów z okresu PRL, zrealizowanych na taśmach 16 mm, wyświetlanych z projektora Elew na spadochronie rozpiętym pomiędzy przęsłami mostu.
Należy zabrać karimatę lub leżak. (repertuar wkrótce).

Pamiętajcie:
Pollena radzi: systematyczna pielęgnacja stóp jest podstawowym warunkiem zachowania zdrowia i dobrego wyglądu.
Kilka prostych ćwiczeń można wykonać już w łóżku. ;D

3
Sport / Korty na Wisłostradzie
« dnia: Kwiecień 24, 2007, 12:51:07 pm »
Codziennie jeżdżąc pociągiem spoglądam sobie na korty "na" Wisłostradzie, na wysokości pomiędzy nasypem kolejowym a osławioną budową urzędu wojewódzkiego  ::).
Strasznie są zarośnięte i zniszczone ale nie wiem czy ktoś ten teren dzierżawi? sądząc po stopniu zachwaszczenia kortów to co najmniej od ubiegłego sezonu nie były czyszczone... czy ma w tym miejscu powstać znowu jakiś wieżowiec "niezbędny" dla miasta?

4
Na każdy temat / budowy, budowy...
« dnia: Marzec 26, 2007, 08:07:53 pm »
Spółka ma pozwolenie, wojewoda mówi, że nie

Eurocity wznowiła budowę biurowca na Solcu, choć NSA uchylił zgodę na budowę w grudniu 2006 r. Firma twierdzi, że ma inną, ważną zgodę.

-Budowa idzie pełną parą -mówi wiceprezes Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej Powiśle Stanisław Siegieda. - Występujemy do powiatowego nadzoru budowlanego, by wyjaśnił sprawę.

To spółdzielnia skarżyła do sądu pozwolenie Eurocity na budowę, argumentując, że nowy gmach stawiany jest zbyt blisko budynków spółdzielni, a głębokie wykopy pod podziemne garaże naruszą ich konstrukcję. I ostatecznie w grudniu ub. roku w NSA wygrała.

Eurocity twierdzi, że ma prawomocne pozwolenie na budowę. - Wydał je wojewoda 6 stycznia 2006 roku. Sąd uchylił to, które wydane było w roku 2004 - tłumaczy prezes Eurocity Andrzej Kasprowiak.

Małgorzata Jarecka z Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego przyznała, że taka sytuacja jestmożliwa, bo sąd zajmuje się tylko konkretnym dokumentem prawnym, który jest zaskarżany.

Spółdzielnia tłumaczy, że nowego pozwolenia nie zaskarżyła, bo choć jest stroną, nie otrzymała go. O nowym pozwoleniu powinien poinformować ją wojewoda.

- Od czasu wydania decyzji zmieniła się ekipa w urzędzie, trudno teraz sprawdzić, kto nie dopatrzył formalności -tłumaczy rzecznik wojewody Maksym Gołoś.

Na inwestycję na Solcu wojewoda mazowiecki Leszek Mizieliński (SLD) wydał w latach 2004 - 2006 cztery pozwolenia na budowę (powodem była m.in. zmiana projektu budynku). Ostatnią wydał niespełna tydzień przed końcem urzędowania - 6 stycznia 2006 r.

Budowa nielegalna?

Wznowieniem inwestycji na Solcu zdziwiony jest obecny wojewoda. Jego zdaniem Eurocity buduje bez pozwolenia. - Sąd uchylił decyzję z 2004 r., a wszystkie następne z niej wynikały. Dlatego można domniemywać, że ta ostatnia też jest nieważna - wyjaśnia rzecznik Gołoś. - Wojewoda rozpoczął już postępowanie unieważniające wszystkie decyzje w sprawie tej inwestycji.

Inwestor chce oddać obiekt do użytku pod koniec roku.

- Eurocity ryzykuje, budując - ostrzega rzecznik. - Jak tylko wojewoda wyda decyzje unieważniające pozwolenia, na teren inwestycji wejdzie inspekcja nadzoru budowlanego z policją.

Ale prawnicy są ostrożni. Twierdzą, że unieważnienie jednego pozwolenia na budowę nie dotyczy automatycznie innego, nawet na ten sam teren i podobną inwestycję.

-Trzeba się przyjrzeć pozwoleniu z 2006 r. i je ewentualnie unieważnić - mówi prawnik Aleksander Hetko z kancelarii Hogan & Hartson. - Ale nawet jeśli wojewoda to zrobi, to inwestor może skorzystać z odwołań sądowych. Sprawa będzie się ciągnęła.

W sprawie nieprawidłowości inwestycji Eurocity na Solcu dochodzenie prowadzi Komenda Stołeczna Policji i prokuratura.

Siedziba dla muzeum

Sprawa budowy na Powiślu ciągnie się od 2000 r. Podlegające marszałkowi Muzeum Azji i Pacyfiku zwróciło się do Zarządu Województwa o możliwość budowy nieruchomości. W 2001 r. zarząd zgodził się na zbycie prawa użytkowania wieczystego gruntu na rzecz inwestora, który w zamian wybuduje 8 - 10-kondygnacyjny budynek, w którym 4 tys. mkw. przekaże na siedzibę muzeum. Konkurs wygrała spółka Eurocity. Media spekulowały, że to dlatego, iż jej prezes Andrzej Kasprowiak zaprzyjaźniony jest z politykami PSL -partii marszałka Adama Struzika (wówczas na Mazowszu rządziła koalicja SLD - PSL).

a chodzi o to że pan Struzik postanowił postawić nową siedzibę dla swojej drogiej jakże persony....

5
Ciekawe miejsca / Jazdów - Centrum Wyszkolenia Sanitarnego
« dnia: Marzec 25, 2007, 11:17:11 pm »
pamiętam że w podstawówce opiekowaliśmy się kamieniem upamiętniającym akcję w kinie dla Niemców - teraz w tym miejscu stoi Sheraton
z tego co pamiętam to jakaś mało pomyślana akcja była jakiejś organizacji lewicowej...
natomiast ciekawa taka tablica była na tyłach parku Ujazdowskiego (od strony domków Fińskich i trasy) upamiętniająca zdaje się szpital powstańczy który się tam znajdował - chyba muszę się przejść tam i odświeżyć pamięć..

6
Na każdy temat / Czasy szkolne na Powiślu
« dnia: Marzec 06, 2007, 04:51:54 pm »
jako tło było zapodane ujecie (mojego i zmiśkowego) Batorego, widzianego od strony boiska.
wcale nie tylko Waszego :P

7
Historia / Granice Powiśla, Solca, Czerniakowa
« dnia: Luty 26, 2007, 06:59:51 pm »
phihihihih
a tak właściwie jak teraz przebiegają granice pomiędzy Czerniakowem, Powiślem (tym właściwym) i Solcem?
bo mam historycznie pomieszanie z poplątaniem - inaczej mówi mój tata - rodowity warszawiak wiec powinien wiedzieć, inaczej jest napisane w Wikipedii a jeszcze co innego znalazłam w książce o XVIII i XIX w. Warszawie...

Strony: [1]