Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Pokaż wiadomości - supadupafly

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - supadupafly

Strony: [1]
1
Na każdy temat / Odp: Powiśle i Czerniaków w filmie.
« dnia: Marzec 12, 2007, 11:43:29 am »
KANAŁ - pamiętam jak kiedyś mi taksówkarz opowiadła że mieszkał gdzieś w okolicach Rozbrat i jak kręcili film to on tam statystował w czołówce jako malec biegnący z walizką obok barykady na Śniegockiej w czołówce filmu :) zresztą tam Powiśla i Solca jest dużo

2
Na każdy temat / Odp: fontanny na Powiślu
« dnia: Luty 22, 2007, 06:56:38 pm »
Podobno maja być podświetlane może nie tak efektownie jak ta na schodach ale jednak. Czy oni zawsze będą fontanny zakrywać blaszakami na zimę? co to za pomysł? A tu archiwalny tekst o fontannach
Z gazety Wyborczej:

Fontanny w parku Rydza-Śmigłego do rozbiórki i odbudowy
Tomasz Urzykowski
23-07-2006, ostatnia aktualizacja 23-07-2006 21:24
Z sześciu fontann w parku Kultury na Powiślu ocaleją tylko kamienne obramienia basenów. Reszta będzie rozebrana i odtworzona. To największy od lat remont wodotrysków w Warszawie
Prace zaczną się już za kilka dni. Będą kosztować prawie 4 mln zł. Zespół sześciu fontann w reprezentacyjnej alei parku - między wrotkowiskiem Jutrzenka a ul. Górnośląską - wyremontuje wybrana w przetargu firma Gutkowski z Leszna. Zaproponowała najniższą cenę. W zeszłym roku odrestaurowała pomnik Syreny nad Wisłą.

- Poza wykonanymi z piaskowca burtami basenów wszystko nadaje się do wymiany - mówi Renata Kaznowska, dyrektor śródmiejskiego Zarządu Terenów Publicznych, który jest inwestorem remontu.

Wodotryski powstały w latach 50., gdy na Powiślu zakładano Centralny Park Kultury, dziś imienia Edwarda Rydza-Śmigłego. Stanowiły część jego socrealistycznej osi biegnącej wzdłuż skarpy. Do ich budowy użyto materiału, który był wówczas pod ręką, czyli gruzu ze zburzonych domów zmieszanego z betonem. Po latach gruzobeton zaczął się rozpadać. Część fontann zniknęła w krzewach dzikich róż. Urządzenia wodne już dawno nie działają.

- Ten remont będzie imponującym przedsięwzięciem. Założymy nową instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną. Tak jak we wszystkich nowoczesnych fontannach woda musi krążyć w obwodzie zamkniętym. Fontanny będą sterowane komputerem, a po zmroku podświetlane - wylicza Renata Kaznowska.

Na to jednak trzeba poczekać do 31 lipca przyszłego roku. Tego dnia wykonawca ma zakończyć remont. Czy firma Gutkowski sobie poradzi? Rok temu przy remoncie Syreny miała problemy.

- Cały czas będziemy nadzorować prace - uspokaja dyr. Kaznowska.

Zarząd Terenów Publicznych odrestaurował niedawno kilka warszawskich wodotrysków: przed kinem Muranów, w pomniku Syreny, na schodach parku Kultury na Powiślu (tzw. Fontannę Kolorową) i na Rynku Mariensztackim. Ta ostatnia czeka jeszcze na uruchomienie.

Dyrektor ZTP skarży się, że fontanny są dewastowane: - Musimy ponosić koszty napraw. Z basenu pod Syreną ktoś regularnie wyrywa światłowody, chociaż umieszczone są w specjalnie wydrążonych schowkach. Chuligani próbują też zniszczyć Fontannę Kolorową. Rzucają kamieniami i butelkami w szyby osłaniające halogeny pod dnem basenu. Na szczęście to szkło jest odporne na uderzenia.

3
Rozrywka / Odp: knajpy na Powiślu
« dnia: Styczeń 22, 2007, 02:06:54 pm »
Ja mieszkam przy ul Fabrycznej czasami wpadam kawiarni na rogu Rozbrat i Fabrycznej(kawa i tost w sobotnie przedpołudnia :) ) Od niedawna otworzyli tam sale bilardową .

Strony: [1]