Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Pokaż wiadomości - Levittoux

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Levittoux

Strony: [1] 2 3 ... 11
1
Na każdy temat / Odp: powiśle takie jakie chcecie....
« dnia: Październik 19, 2008, 06:19:03 pm »
no i gdzie to zdjęcie?

2
Spółdzielnia Powiśle / Odp: odczyt liczników wody - kara pieniężna
« dnia: Sierpień 31, 2008, 11:09:10 pm »
Polecam kontakt z Departamentem Gospodarki Mieszkaniowej Min. Budownictwa. Oni być może będą w stanie odpowiedzieć czy SM ma jakiekolwiek podstawy do naliczania kar z tego typu tytułu. Telefon centrali: (0-22) 661 81 11.

3
Historia / Odp: "Elizeum" i ogród Na Książęcem na ul. Książęcej
« dnia: Czerwiec 10, 2008, 12:16:02 pm »
Info ze stron SARP:

Zapraszamy studentów WA, absolwentów i młodych architektów do udziału w warsztatach projektowych - organizowanych przez OW SARP i m.st. Warszawa - na temat koncepcji architektonicznej i funkcjonalnej adaptacji i rozbudowy budowli zw. "Elizeum" mieszczącej się w parku im. Marszałka Edwarda Rydza Śmigłego przy ul. Książęcej w Warszawie - składanie prac: 12.06.2008
UWAGA: termin przyjmowania zgłoszeń przedłużony do 19 maja g. 16

WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE
Warszawa, 29 kwietnia - 19 czerwca 2008 r

Koncepcja architektoniczna i funkcjonalna adaptacji i rozbudowy
budowli zw. "Elizeum"

Warsztaty projektowe dla młodych architektów, studentów i absolwentów, którzy nie ukończyli 35 roku życia.
Celem warsztatu jest projekt koncepcji programu użytkowego oraz sposobu adaptacji i rozbudowy budowli obiektu zabytkowego zwanego Elizeum wpisanego do Rej. Zab. nr 278, w lipcu 1965 r. (wpis obejmuje "park i groty d. ogrodu K. Poniatowskiego ul. Książęca 2") zapewniający jej użytkownikom współczesne standardy techniczne. Wskazane jest, aby nowatorstwo rozwiązań ideowych i artystycznych z epoki stanisławowskiej znalazło odzwierciedlenie i kontynuację w obiektach realizowanych współcześnie.


Prace młodych architektów zostaną ocenione przez zespół opiniujący, którego członkami są architekci z Kolegium Sędziów Konkursowych SARP oraz przedstawiciele m.st. Warszawy.
Przyjmowanie zgłoszeń oraz dystrybucja materiałów do prac projektowych - 5-19 maja 2008 r.
w siedzibie OW SARP, Foksal 2, w g. 9.00-16.00
Składanie prac - do 12 czerwca 2008 r.Sześć wyłonionych przez Zespół Opiniujący prac wraz z merytoryczną opinią zostaną przedstawione publicznie 19 czerwca w siedzibie Oddziału Warszawskiego SARP ul. Foksal 2 , jako wstęp do publicznej dyskusji o przyszłości d. ogrodów Na Książęcymi.
Autorzy prac wskazanych przez zespół opiniujący otrzymają wynagrodzenie w wysokości 3000 zł za każdą pracę warsztatową.

4
Patria / Odp: osiedle przy Parku
« dnia: Luty 09, 2008, 12:18:37 am »
bardzo ładne osiedle przy Parku.

zapraszam do opinii.

Co mieszkańcy Powiśla myślą o tej nowej inwestycji ?
Niektórzy mieszkańcy myślą, że architektura i wykończenie tych budynków są za słaba jak na miejsce, w którym je zbudowano. Niestety ich sąsiedztwo nie podnosi walorów okolicy, w przeciwieństwie do świetnego Holland Parku, nowego budynku autorstwa Kuryłowicza na Wilanowskiej albo apartamentowca na Śniegockiej. W dodatku sobie płot postawili jakby to była jakaś Chomiczówka, a nie Powiśle (znaczy się Solec).

5
Na każdy temat / Odp: Nasza Radna
« dnia: Styczeń 27, 2008, 12:15:58 pm »
nie rozumiem dlaczego tak zle o Niej piszecie- podaliscie kilka nieciekawych linkow, szkoda ze pomineliscie reszte, ktora jest zupelnie inna. sprawdzilam!!

Zrozumiesz jak przeczytasz powyższy wątek. Ze zrozumieniem.

kiedys bardzo mi pomogla- w zasadzie urzad olal mnie i zapowiedzial, ze nie mam szans na pozytywne rozpatrzenie sprawy- ruszyla niebo i ziemie by mi pomoc i po niecalych 2 miesiacach sie udalo!!
zreszta polecono bym to do Niej sie zglosila wiec ktos tez musial miec dobre zdanie o Niej.

Ja mam złe zdanie. Im więcej czasu upływa tym więcej osób wie o tym, ze mam to złe zdanie, bo się tą informacją chętnie dzielę. Dlaczego? Odpowiedź masz powyżej. Panna/Pani radna wie jak tę opinię zmienić ale codziennie widzę, że w tym celu nie przejawia żadnej inicjatywy.

Zastanawiam sie czy ktos, kto tu pisze mial z nia kontakt.
ja nie moge o Niej powiedziec zlego slowa i to nie dlatego, ze mi pomogla ale dlatego ze jest na prawde dobra w tym co robi.

W czym jest dobra? Jedyny przejaw jej działalności to zniszczenie wyremontowanego zabytku przez jej komitet wyborczy - o czym doskonale wie. Aby to naprawić nie robi absolutnie niczego. To jest to " naprawde dobre w tym co robi"?

6
Historia / Odp: Wyrwane ze starej gazety, ale ... warto zerknąć!
« dnia: Styczeń 13, 2008, 12:25:21 pm »
Może ktoś mi wyjaśni, dlaczego średnicowa (linia)? Skąd się wzięła nazwa?

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Arednica

7
Rozrywka / Odp: knajpy na Powiślu
« dnia: Styczeń 07, 2008, 07:57:49 pm »
Otworzono nowy klub na ul. Solec 44. Znajduje się koło mostu kolei średnicowej, po przeciwnej stronie szpitala.

8
Cytuj
Wykup mieszkanie. Nie daj się spółdzielni
Marta Tylenda 2007-10-19

Mimo że prawo gwarantuje lokatorom spółdzielni mieszkaniowych wykup mieszkań za grosze, wiele z nich stawia opór. Jak sobie z tym radzić?

Chodzi o mocno krytykowaną przez prezesów spółdzielni nowelizację ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, która pozwala lokatorom wykupić mieszkania za symboliczne kwoty. Zgodnie z nowymi przepisami spółdzielca, który zajmuje mieszkanie lokatorskie i spłacił koszty budowy, może stać się jego właścicielem po dopłaceniu nominalnej kwoty umorzonego przez państwo kredytu. W praktyce to często kilkaset złotych, czasem wręcz kilkadziesiąt. W całej Polsce może z tego przepisu skorzystać blisko milion rodzin.

Blokują uwłaszczenie?

Kłopot w tym, że nie wszędzie jest to proste. Są spółdzielnie w kraju, które starają się opóźnić przekształcanie mieszkań. Kilka poznańskich spółdzielni przekonuje np. swoich członków, że nie może sprzedawać mieszkań z gruntem w wieczystym użytkowaniu. - Usłyszałem, że spółdzielnia nie przystąpi do sprzedaży, dopóki nie kupi gruntu od miasta. A jak mi się nie podoba, to mogę iść do sądu - opowiada pan Kazimierz, od 40 lat członek SM Grunwald. - Spytałem, kiedy wykupi ziemię. Powiedzieli mi, że nie wiadomo, bo wnioski są w urzędzie miasta, a urzędników żadne terminy nie obowiązują.

Podobnie jest w ogromnej (niemal sto tysięcy mieszkańców) poznańskiej SM Osiedle Młodych. "Spółdzielnia nie może zawrzeć z Państwem umowy przeniesienia własności lokalu, gdyż trwają procedury związane z przekształceniem prawa wieczystego użytkowania gruntu w prawo własności (...)" - dowiedziała się część lokatorów starających się o wykup.

Iwona Ossowska z Osiedla Młodych tak tłumaczy treść listów rozsyłanych do mieszkańców: - Jeżeli w trakcie trwania procedur wykupu gruntu od miasta przekształcilibyśmy tylko jedno mieszkanie na wieczystym użytkowaniu, wówczas nasz wniosek o wykup tego gruntu na własność byłby nieaktualny, bo w danej nieruchomości pojawiliby się nowi współwłaściciele, którzy musieliby wspólnie ze spółdzielnią złożyć nowy wniosek.

Spółdzielnia Jeżyce odsyła swoich lokatorów, tłumacząc się pilnymi pracami termomodernizacyjnymi. Lokatorka: - Pani w administracji zapowiedziała, że przekształceniami mogą się zająć najwcześniej w przyszłym roku. Teraz nie mają czasu przekazać mi na piśmie choćby uzasadnienia odmowy.

Posłanka Lidia Staroń (PO), założycielka Stowarzyszenia Obrony Spółdzielców, przyznaje, że problem jest powszechny: - Prezesi blokują uwłaszczenie. Dociera do mnie mnóstwo podobnych sygnałów z całej Polski.

Jak wylicza Staroń, spółdzielcze władze nagminnie próbują zniechęcać mieszkańców, mnożąc koszty rzekomo związane z wykupem. - Żądają np. zwrotu pieniędzy za docieplenie budynku, finansowane z funduszu remontowego. To wbrew ustawie, ci lokatorzy od lat płacili składki na fundusz remontowy i dalej to będą robić, także po przekształceniu. Inne spółdzielnie zawyżają ceny gruntów, nie uwzględniając bonifikat, których udzieliły im gminy. Przykładami można sypać jak z rękawa.

Skalę problemu potwierdza też Andrzej Krzyżański z Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców: - Ludzie do nas dzwonią i skarżą się, że spółdzielnie bojkotują ustawę, wymyślają dziesiątki powodów, żeby przynajmniej opóźnić przekształcenie. Prezesi straszą ogromnymi kosztami notarialnymi, choć ustawa dokładnie określa, jaką taksę może zastosować notariusz. Tłumaczą się nieuregulowanym stanem prawnym gruntów, nawet jeżeli tylko kilka działek nie należy do spółdzielni.

Spółdzielnia musi podpisać umowę

Prezesi, jak sami przyznają, liczą na to, że niekorzystne dla spółdzielni przepisy cofnie Trybunał Konstytucyjny. Czy jest na to szansa? Prof. Krzysztof Pietrzykowski, specjalista od prawa spółdzielczego: - Nie widzę raczej takiej możliwości. Zasada jest prawidłowa: spółdzielnia może wziąć od członka tylko tyle, ile sama zwraca do banku. Nie ma tu niezgodności z konstytucją.

Prawnicy podkreślają, że spółdzielnie mają obowiązek przekształcić mieszkanie i to w ściśle określonym przez ustawodawcę, trzymiesięcznym terminie.

Prof. Pietrzykowski: - To, że spółdzielnia ma grunt w wieczystym użytkowaniu nie ma żadnego znaczenia i nie powinno stanowić przeszkody w sprzedaży mieszkania.

Marcin Wojcieszak z kancelarii adwokackiej Dr Marcin Wojcieszak & Wspólnicy: - Spółdzielnia ma obowiązek zawarcia umów w ciągu trzech miesięcy od dnia złożenia wniosku przez osobę uprawnioną. Ten termin może być przedłużony tylko w dwóch przypadkach. Kiedy nie można ustalić właściciela gruntu, na którym stoją spółdzielcze bloki lub spółdzielni nie przysługuje ani prawo własności, ani użytkowania wieczystego do ziemi.

Oznacza to tyle, że spółdzielnia, bez względu na to, czy jest właścicielem, czy użytkownikiem wieczystym gruntu, musi w ciągu trzech miesięcy podpisać umowę ze spółdzielcą. I nic tego terminu nie może wydłużyć.

Przypominamy też, że zgodnie z przepisami opłata notarialna w 2007 r. wyniesie 285,48 zł. Należy się też liczyć z opłatą za każdą kopię sporządzanego przez notariusza aktu notarialnego (10-20 zł od kopii), co oznacza wyłożenie dodatkowych, góra 80 zł. Założenie księgi wieczystej i wniosek o wpis do księgi to kolejne 260 zł. Spółdzielnia nie może żądać więcej.

Dla opornych grzywna lub więzienie

Co, jeśli prezes, chociaż ma taki obowiązek, nie podpisze z nami umowy? Na szczęście ustawodawca przewidział taką możliwość i dał spółdzielcom konkretną broń do ręki. Na wielu prezesów działa samo to, że ona jest. - Mój prezes stwierdził, że będzie przekształcał, bo nie chce siedzieć ani płacić grzywny - przyznaje lokatorka jednej z gdańskich spółdzielni.

Nowe przepisy przewidują bowiem dla opornych prezesów (członków zarządu, pełnomocników, prokurentów, syndyków albo likwidatorów spółdzielni) sankcje karne: grzywnę lub nawet karę ograniczenia wolności. Członek spółdzielni, któremu władze spółdzielcze nie rozpatrzyły wniosku o przekształcenie mieszkania w ciągu trzech miesięcy lub odmówiły podpisania umowy, może złożyć na najbliższym posterunku policji zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia (wzór zamieszczamy poniżej). Do zawiadomienia warto dołączyć pisemną odmowę, którą otrzymaliśmy od spółdzielni. I to wszystko, co musi zrobić spółdzielca.

Justyna Falkiewicz z kancelarii Dr Marcin Wojcieszak & Wspólnicy: - Policja rozpocznie postępowanie wyjaśniające i jeżeli potwierdzą się zarzuty lokatora, przekaże do sądu wniosek o ukaranie np. członka zarządu. Sąd z kolei może na członka zarządu, prezesa czy prokurenta nałożyć grzywnę lub karę pozbawienia wolności. Spółdzielca oczywiście nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów.

Po tym, jak sąd wyda wyrok, lokator znów powinien udać się do spółdzielni. Jeżeli wcześniej otrzymał na piśmie odmowę przekształcenia mieszkania, będzie to oznaczało, że jego wniosek rozpatrzono (w tym przypadku odmownie). Musi więc złożyć nowy. Jeżeli natomiast spółdzielnia jego wniosku w ogóle nie rozpatrzyła, jest on wciąż aktualny. Spółdzielnia powinna więc bezzwłocznie podpisać z lokatorem umowę.

Gdy policja nie da rady...

Oczywiście może się zdarzyć, że prezes naszej spółdzielni (pełnomocnik, prokurent, syndyk...) jest wyjątkowo uparty i woli płacić grzywny, niż przekształcić nam mieszkanie za kilka złotych. Co wtedy? Trzeba iść do sądu. To postępowanie jest zupełnie niezależne od tego prowadzonego przez policję. Do sądu możemy więc się udać niezależnie od tego, czy złożyliśmy już zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia.

Pozew wolny jest od opłat, a koszty postępowania pokrywa spółdzielnia. Jednak, co podkreśla Falkiewicz, w ustawie jest zapis, że zwolnieni z kosztów jesteśmy w przypadku "bezczynności spółdzielni". Może się więc zdarzyć, że w razie gdy spółdzielnia nam udzieliła odpowiedzi, a więc nie była "bezczynna", będziemy musieli jednak pozew opłacić.

W sądzie, jak radzi Falkiewicz, należy złożyć pozew o zawarcie umowy ze spółdzielnią. W pozwie piszemy (w zależności od tego, jaki przypadek nas konkretnie dotyczy), że:

1. spółdzielnia X w ciągu trzech miesięcy nie zawarła z nami umowy o przeniesienie własności lokalu;

2. spółdzielnia X odmówiła podpisania z nami umowy o przeniesienie własności lokalu i podała jako przyczynę - tu wpisujemy przyczynę - podczas gdy ustawa przewiduje odmowę jedynie w sytuacji nieuregulowanego stanu prawnego gruntu.

Jeżeli sąd przyzna nam rację, orzeczenie może zastąpić umowę ze spółdzielnią. W przypadku gdy spółdzielca spełni wszystkie swoje zobowiązania wobec spółdzielni, orzeczenie może być podstawą do dokonania zmian w księdze wieczystej.

Jak zawiadomić policję, że spółdzielnia łamie prawo

W prawym górnym rogu zawiadomienia wpisz nazwę miejscowości i datę wypełnienia wniosku, poniżej adresata wniosku (nazwa i adres, np. Do Komendy Policji w Poznaniu, ul. Rumiankowa 7). W lewym - swoje imię i nazwisko, numer telefonu i adres do korespondencji;

Poniżej pośrodku wpisz: ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU WYKROCZENIA.

Treść zawiadomienia: "Niniejszym zawiadamiam o popełnieniu przez .....(tu wpisz imię i nazwisko) - członka zarządu Spółdzielni ......(tu podaj nazwę i adres spółdzielni) wykroczenia z art. 272 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych (t.j. DzU z 2003 roku, nr 119, poz. 1116 ze zm.), poprzez dopuszczenie do tego, że spółdzielnia nie zawarła ze mną umowy o przeniesienie własności lokalu w terminie 3 miesięcy od dnia złożenia wniosku".

Poniżej piszesz na środku strony: UZASADNIENIE.

Treść uzasadnienia: "W dniu ........ złożyłem w Spółdzielni ..... (podaj nazwę spółdzielni i miasto, w którym działa) wniosek o przekształcenie przysługującego mi spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu położonego w .......(tu wpisz adres) w prawo odrębnej własności lokalu.

Spółdzielnia Mieszkaniowa poprzez ................(tu wpisujemy powód, np. przez odmowę przekształcenia lokatorskiego prawa do lokalu w prawo odrębnej własności) dopuściła do tego, że umowa nie została zawarta w terminie 3 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Tym samym, doszło do popełnienia wykroczenia z art. 272 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych".

Podpisz się imieniem i nazwiskiem

Co spółdzielnie robią z wnioskami

Chorzów

W SM Batory pracownica poinformowała mnie, że na razie nic nie robią z wnioskami spółdzielców o przekształcanie mieszkań. Jedynie zbierają je i porządkują dokumenty.

Łódź

Członkowie łódzkich spółdzielni mieszkaniowych zapowiadają masowe wysyłanie do prokuratury doniesień na prezesów spółdzielni mieszkaniowych, którzy odmawiają lokatorom przekształcania mieszkań za symboliczną złotówkę. Jak twierdzą spółdzielcy, prezesi już zapowiadają, że uwłaszczanie będą mogli zacząć najwcześniej za rok. Tłumaczą się niejasną sytuacją prawną gruntów czy niedokończonym podziałem ziemi na samodzielne nieruchomości.

Warszawa

Prezes SM Bródno uważa, że znowelizowana ustawa jest niesprawiedliwa. Mimo to przekształcenia ruszyły pełną parą. Prezes Krzysztof Szczurowski: - Nie bardzo widzę możliwość odmowy. Nie po to przyszedłem do tej pracy, by iść do więzienia.

Pochwal lub poskarż

Jeśli ** spółdzielnia blokuje ci wykup mieszkania albo odwrotnie ** sprzedaje je niemal wzorcowo, poinformuj nas o tym. Napisz na adres - marta.tylenda@poznań.agora.pl


Marta Tylenda
Źródło: http://www.gazetawyborcza.pl/1,79078,4592595.html

9
Spółdzielnia Torwar / Pismo do władz spółdzielni z dnia 16.10.2007
« dnia: Październik 15, 2007, 07:16:26 pm »
Pismo do władz spółdzielni Torwar z dnia 16.10.2007, które ma być złożone w dniu jutrzejszym w imieniu przedstawicieli budynków:
Cytuj
Do: Prezes SBM "Torwar",
Do wiadomości: Rada Nadzorcza SBM "Torwar".

Zwracamy się kolejny raz z prośbą i przeanalizowanie i niezwłocznie wykonanie korekty podziału gruntu przypisanego następującym budynkom:
Okrąg 8/10 - Działka nr 13/13 - 1954 m2;
Okrąg 8/10A - Działka nr 13/12 - 1948 m2;
Okrąg 8/10B - Działka nr 13/ 11 - 1963 m2;
Solec 63A - Działka nr 13/17 - 1946 m2.

W odczuciu mieszkańców, budynki Okrąg 8/10 i Solec 63 A oraz budynki Okrąg 8/10 A i Okrąg 8/10 B, mają zbliżone usytuowanie i powierzchnia gruntu przypisana tym posesjom powinna być identyczna. Obecny podział wykonany zopstał niewłaściwie i w sposob niczym nieuzasadniony faworyzuje budynki Okrąg 8/10A i Solec 63A.

Wniesiona przez nas uwaga o konieczności dokonania korekty gruntu przy omawianych wyżej budynkach podyktowana jest troską o sprawiedliwe, a zatem właściwe obciążenie tych posesji opłatą za wieczystą dzierżawę gruntu i podatkiem grutnowym.
Przedstawiciele Budynków
.

10
Po godzinach / Odp: Spotkanie Forumowe
« dnia: Październik 11, 2007, 12:37:03 am »
W sobotę mecz. Może urządzimy jakiś meeting przed TV?

11
Nowe inwestycje / Odp: Co powstanie kolo Dobra 18/20 ?
« dnia: Wrzesień 22, 2007, 12:27:52 pm »
To jest ta pusta działka po prawej?


12
Rozrywka / Wycieczka po Powiślu śladem latarni gazowych
« dnia: Wrzesień 21, 2007, 08:44:13 pm »
W najbliższą sobotę (22-go) odbędzie się spacer z przewodnikiem, śladem latarni gazowych (z zapalaniem) w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Spotkanie o 19.00 na rogu Ludnej i Książęcej (po stronie jeziorka). Przejście do Agrykoli (okolice Łazienek).

13
Galeria Powiśle / Odp: Nasze tereny z "lotu ptakiem"
« dnia: Wrzesień 11, 2007, 05:12:16 pm »
Fajne zdjęcie lotnicze Powiśla z 1944/45 roku jest na wystawie na terenie UW (po minięciu bramy od K.Przedm. po prawej stronie).

14
Nowe inwestycje / Odp: Kruczkowskiego - "Patria"
« dnia: Wrzesień 11, 2007, 05:07:30 pm »
Co masz na mysli używając słowa "okazale"? To, że jest większa?

15
Nowe inwestycje / Odp: Blok zamiast fabryki cukierków na ul. Topiel
« dnia: Sierpień 20, 2007, 11:26:25 am »
To miejsce kojarzy mi się z lokum Brada Pitta i Paltrow, które zajmowli w filmie "Seven". Sorry za skojarzenie;)

Strony: [1] 2 3 ... 11