Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Wieża spadochronowa

Autor Wątek: Wieża spadochronowa  (Przeczytany 15149 razy)

Offline Rysio

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Wieża spadochronowa
« dnia: Grudzień 25, 2008, 11:09:13 pm »
Wiram Wszystkich.

Czy ktoś może pamięta, albo ma jakieś informacje na temat wieży spadochronowej na Powiślu?
Wprowadziłem się na Dzielnicę mając niecałe 6 lat i wydaje mi się, że gdzieś ona tutaj stała.
A potem gdzieś zniknęła. A może mi się zdawało?

Pozdrawiam

Rysiek

Offline e-Shrek

  • Często Odwiedzający
  • **
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wieża spadochronowa
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2009, 12:59:10 pm »
A mozesz choc w przyblizeniu okreslic lokalizacje? Na Powislu mieszkam od 1981 roku i nic takiego nie kojarzę.
--
Pozdrawia,,
e-Shrek

Offline marek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Wieża spadochronowa
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2009, 05:23:14 pm »
Witam serdecznie!
Wieża spadochronowa stała przy ul. Solec (parzysta strona), pomiędzy Ludną, a Mostem Poniatowskim.
pozdrawiam
marek

Offline e-Shrek

  • Często Odwiedzający
  • **
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wieża spadochronowa
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2009, 11:29:16 pm »
Wieża spadochronowa stała przy ul. Solec (parzysta strona), pomiędzy Ludną, a Mostem Poniatowskim.

Czyli albo tereny MAiP albo stary serwis Volvo (obenie jakas wulkanizacja czy cos takiego)? Ale skoro piszesz Solec, to raczej ta pierwsza ewentualnosc.
--
Pozdrawia,,
e-Shrek

Offline ywis

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Wieża spadochronowa
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2009, 08:10:52 am »
Z informacji mojego taty :wieża spadochronowa istniała jeszcze w latach 1960-61 i znajdowała się na skrzyżowaniu (obecnym) ulic Ludnej , Solec i  Wisłostrady w miejscu gdzie teraz stoi bank ING.

Offline Rysio

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Wieża spadochronowa
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2009, 10:09:08 pm »
Dzięki za odpowiedż. Już myślałem, że coś mi się przewidziało. Wprowadziłem się na Powiśle w 1966 roku i jeszcze była.
Może ktoś ma jakieś zdjęcie, albo jakiś odnośnik, albo co?

Pozdrawiam i dzęki

Rysiek

Offline marek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Wieża spadochronowa
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2009, 09:07:23 am »
Witam Wszystkich!
cd. tematu wieża spadochronowa, stała mniej więcej na wysokości obecnie stawianych budynków, ale bliżej Wisłostrady.
pozdrawiam

Offline ywis

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Wieża spadochronowa
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2009, 12:43:49 pm »
Na tym zdjęciu widać wieżę spadochronową ! Po prawej stronie widać budynek Muzeum Azji i Pacyfiku (kiedyś Szlachtuz czyli rzeźnia miejska ) a na wprost ulicę Wioślarską. Zdjęcie pochodzi chyba z  lat 60-tych (dokładnej daty nie znam).



Pozwoliłem sobie edytować wiadomość i dodać zdjęcie również dla niezalogowanych użytkowników
admin
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2009, 08:07:08 pm wysłana przez powisle.waw.pl »

Offline ywis

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Wieża spadochronowa
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 03, 2009, 12:52:05 pm »
A tu jeszcze jedna fotka zrobiona z mostu Poniatowskiego na ulicę Solec (w kierunku Ludnej) , gdzie widać za budynkami obecnego Muzeum Azji i Pacyfiku wieżę spadochronową ! Także w tym wypadku można domniemywać że zdjęcie pochodzi z końca lat 50-tych lub początku lat 60-tych. Pozdrawiam.




Pozwoliłem sobie edytować wiadomość i dodać zdjęcie również dla niezalogowanych użytkowników
admin
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2009, 08:07:47 pm wysłana przez powisle.waw.pl »