Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Bednarska 25

Autor Wątek: Bednarska 25  (Przeczytany 20896 razy)

Offline lelum

  • Często Odwiedzający
  • **
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Bednarska 25
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 06, 2008, 10:29:35 pm »
Ludzie, ja jestem zapóźniona... dopiero teraz trafiłam w sprawę kamienicy Walusińskich z Bednarskiej. Dodam, że jest to JEDYNA na tej ulicy kamienica ocalała z wojny i powstania! Reszta to rekonstrukcje powojenne. I jako oryginał była olewana przez kwaterunek (zasiedlona min. elementem lumpenproletariackim) i niszczała aż do roku 1999, kiedy to padło na nią oko osławionego Miętusa (szef rady dzielnicy, radny, dyrektor dzielnicy, slowem zawsze na wierzchu stary SB-ek, skarbnik dzielnicowej ekspozytury SLD itp.), przehandlował kamienicę za 100 tys. zł (widziałam na własne oczy akt notarialny sprzedaży)jakiemuś geszefciarzowi z Wałbrzycha, który zaczął od nielegalnej budowy w podwórzu (duża kubatura, nielegalne nadbudowy pięter - wstrzymano budowe, surowy stan stoi do dziś i straszy). Geszefciarz sprzedał to potem jakiejś szemranej spółce, ta kolejnej i dzisiaj nie wiadomo czyje to. Ale niszczeje dalej.... o ile mi wiadomo. A ogród jest, owszem, nawet podwójny, jego północna odnoga wisi nad skarpą i przylega do klasztoru. Czarowne miejsce, klimat jak z Zoli, albo Balzaka - starych paryskich kamienic z XVI dzielnicy... Kto wie coś wiecej?

Offline Luccy

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Bednarska 25
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 28, 2009, 07:58:11 pm »
A ja mieszkałam w tej kamienicy na drugim piętrze (na zdjęciu moje okna to te trzy od lewej), natomiast od zawsze mieszkali tam moi dziadkowie, aż do momentu kiedy kamienica znajdowała się już naprawdę w fatalnym stanie  :-[ Szkoda, że została tak zaniedbana i że przez wiele lat nikt nie raczył coś z tym zrobić, to przykre że w takim miejscu w otoczeniu Starego Miasta i Mariensztatu gdzie powinno się szczególnie dbać o zabytki, urzędnicy zamiast wziąć się do roboty, nie robią nic to oburzające!