Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Most xsięcia Pepi i inne

Dyskusje > Historia

Most xsięcia Pepi i inne

(1/7) > >>

zmisiek:
Pozwalam sobie utworzyć ten temat, żeby nie mieszać w wątku dotyczącym marcowego spotkania.

Co do starego drewnianego kościoła na Solcu to znalazłem tylko informację, że figura Św. Barbary prawdopodobnie stoi na miejscu dawnego soleckiego cmentarza. W średniowieczu cmentare zwykle były przy kosciołach, więc wypadało by, że kościółek stał gdzieś obok. Jednak z tego co wiem jego dokładna lokalizacja nie jest znana.

zmisiek:
Oto obiecane zdjęcia terenów byłego Młyna Parowego i Koszarów Blocha:



to plan ogólny, na dole to "ulica Jerozolimska"


To Młyn Parowy i jeden z budynków przyszłych "koszar Blocha" - ten na drugim planie (to ten z zdjęcia WERTTREW'a).

Ten sam budynek od strony południowej





A to południowa strona dziedzińca Młyna Parowego. W tle skarpa warszawska.

snecz:
Ekstra zdjęcia  :)
Ale chyba się zgubiłem. Te budynki stoją równolegle do Mostu Poniatowskiego, po jego południowej stronie czyli w rejonie Kruczkowskiego (chociaż tam na planie widać Smolną)?

zmisiek:
Te budynki stały prawie równolegle do mostu. Teraz nie pozostał po nich żaden ślad. Pamiętaj, że ulica Kruczkowskiego powstała po wojnie.

snecz:
Aha. A jak biegła Smolna przed wojną w takim razie?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej