Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
księgarnia i antykwariat Solec 103

Autor Wątek: księgarnia i antykwariat Solec 103  (Przeczytany 10199 razy)

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
księgarnia i antykwariat Solec 103
« dnia: Luty 27, 2007, 09:03:06 pm »
Kolega zmisiek (dzięki bardzo :)) polecił mi księgarnię - antykwariat na ulicy Solec 103.
Udałem się tam dziś. Jest tam bardzo duża ilość książek chociaż w dość sporym chaosie (właścicel na pewno by się ze mną nie zgodził  ;)).

I tak. Jeśli chodzi o książki o Powiślu nabyłem: (kolejność przypadkowa)
- W.Rosłoniec Grupa Krybar Powiśle 1944
- T.Grigo Na Górnym Czerniakowie
- T.Grigo Powiśle Czerniakowskie 1944
- M.Drozdowski, A.Zahorski Historia Warszawy (z pewnego źródła już wiem, że źle zrobiłem  :()
Wszystko w łącznej cenie 40 zł.

Offline lelum

  • Często Odwiedzający
  • **
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: księgarnia i antykwariat Solec 103
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2008, 07:13:18 pm »
Szkoda, że nikt tu dawno nei zaglądal, ale pociagnę wątek. Antykwariat i ksiegarnia przy Solec 103 to kawał historii Powiśla. Prowadzi ten interes od 1989 r. małeństwo Hanna i Janusz Szostakowscy. On (urodzony w 1953 r. w szpitalu na Solcu)- Powislanin z dziada pradziada, bibliomaniak ma w domu jakieś 13-15 tys. książek (w tym cenne warsaviana), plus ten chaos w ksiegarni (to skutek likwidacji drugiej siedziby w Arkadii pod mostem (wykończył ich czynsz dzierżawny, a raczej haracz pobierany przez złodziei, którzy zawłaszczyli ten interes... ale to na osobne opowiadanie, ciekawym - służe). Więc Szostakowscy przynajmniej od 100 lat na Powiślu, choć pamięć rodzinna nie przechoała szczegółów, tyle, że osiedli gdzieś w okolicy zbiegu Solca i Ludnej, a dziadek - grawer, buchalter, wreszcie pracownik gazowni, lubił balować, puszczał forsęw "Ziemiańskiej", znał sie z wieniawą,, woził w dorożce swój kapelusz, a sam w drugiej z szansonetami.. Zmarł w 1974 w wieku lat 90. zostawił trzech synów (Henryk, lekarz zmarłw latach 80.; Mieczysław - redaktor w PWEkonomicznym, Jerzy - inżynier w WSK Okęcie). Po Jerzym - syn Janusz z zaawansowaną biblomanią już od dzieciństwa, absolewent politologii UW, ożeniony z Hanną, absolewentką resocjalizacji UW. Kocham oboje, a oni ksiażki i oby takich cudnych wariatów było wiecej (cytuję własny reportaż ze śp. Nieregularnika społeczno-towarzyskiego "Przystanek Powiśle", nr 5 czerwiec 2001) Lelum