Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Będę trochę łaził po Powiślu ...

Dyskusje > Po godzinach

Będę trochę łaził po Powiślu ...

<< < (3/3)

snecz:
Fajne zdjęcia  :)
Ten relikt znaleziony to oczywiście ta gwintowana rurka wystająca z ziemi a nie długopis  ;) (długopis jest mój)
Co do kratki to prawda. WERTTREW powiedział, żebym sobie nią nie zawracał głowy a tu proszę...
Ale WERTTREW mógłbyś nam przybliżyć temat firmy H&V? Przyznaję się, że sam nie wiedziałem co znalazłem na początku...

WERTTREW:
Nie jestem znawcą firm odlewniczych, ale gwoli informacji "zaszczepię" tu odrobinę informacji jakie pojawiły się podczas dyskusji o pokrywach kanałów, jaka swego czasu pojawiła się na moim podwórku.

Kilka słow o firmie H&V w kontekście Grudziądza:
Jeżeli chodzi o przemysł w naszym mieście był on rozwijany cyklicznie, tzn. co jakiś czas budowano jakąś instytucję. Pierwszy zakład w Grudziądzu został wzniesiony w roku 1862 – była to "Odlewnia i Emaliernia" a właścicielami byli Herzfeld i Victorius.

I jeszcze mały link: http://www.grudziadz.fortyfikacje.pl/HV.html

Wiem, że to mało, ale poważnie nigdy nie wchodziłem w tę tematykę za głęboko!

snecz:
Dzięki za info  :)

WERTTREW:
Drobiazg!  8)

WERTTREW:
W uzupełnieniu: pokrywa kanału z logo tej samej firmy.
Pokrywa jest także na Powiślu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej