Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Szpital im. Orłowskiego czyli dawny ZUS

Autor Wątek: Szpital im. Orłowskiego czyli dawny ZUS  (Przeczytany 25710 razy)

Offline zmisiek

  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Szpital im. Orłowskiego czyli dawny ZUS
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 23, 2007, 12:00:07 am »
Niezwykla historia ! I pomyśleć,że nie zdawaliśmy sobie sprawy jaki dramat kryją w sobie korytarze szpitala. Skądinąd wiem, że istnieje kronika szpitala ZUS z okresu przedwojennego (tylko nie udalo mi się jeszcze do niej dotrzeć). Ciekawe czy tam jest coś na ten temat?

Offline Ptycho

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Szpital im. Orłowskiego czyli dawny ZUS
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 31, 2007, 12:51:05 pm »
To ja też coś dorzucę:

1937 rok


Zmisiek, nie mogę pozbyć się myśli, iż to wrzucone przez Ciebie zdjęcie i pierwsze z serii zdjęć Schayer'a to ta sama "sesja taksówkowa"? Nawet cienie się identycznie kładą na budynku.
To tak przy okazji...

I jeszcze jedno. Takie tam, niezbyt udane, moje porównanie z widokiem na szpital/ZUS w 1944 oraz 2006 roku:



Witaj Wertrew!!!

Nie bardzo pasuje mi to zdjęcie na 1944 - spóż na oprawy lamp ulicznych natle szpitala???

A poza tym ja ten budynek pamiętam (z lat 70-tych) i Michał też chyba - na samym rogu wchodziło się po2-3 schodkach do spożywczaka "Społem".

pozdrufko...