Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
odczyt liczników wody - kara pieniężna

Autor Wątek: odczyt liczników wody - kara pieniężna  (Przeczytany 7703 razy)

Offline wytrawny

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
odczyt liczników wody - kara pieniężna
« dnia: Sierpień 28, 2008, 06:34:56 pm »
Witam,

interesuje mnie Wasz stosunek do tematu naliczenia przez Spółdzielnię kary finansowej (cyklicznej - miesięcznej) za rzekome nieudostępnienie lokalu do odczytu wskazań liczników wody.

Otrzymałem niedawno w sierpniu pismo do skrzynki pocztowej od Spółdzielni, upominające do zapłaty kwoty prawie 800 pln. Po telefonie do Spółdzielni okazało się , iż opłata to nic innego jak ok. 133 pln kary, naliczanej comiesięcznie od stycznia do czerwca za nieudostępnienie lokalu do odczytu wskazań liczników wody.

Sprawa będzie przeze mnie naturalnie rozwiązywana, jednak już teraz na wstępie, chciałby, się spytać czy ktoś z Was spotkał się z takim zdarzeniem, czy może wiadomo coś o jakichś podstawach takiego działania itp.

Za wszelkie sugestie i uwagi będę wdzięczny.

pozdrowienia!

Offline Levittoux

  • Global Moderator
  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: odczyt liczników wody - kara pieniężna
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2008, 11:09:10 pm »
Polecam kontakt z Departamentem Gospodarki Mieszkaniowej Min. Budownictwa. Oni być może będą w stanie odpowiedzieć czy SM ma jakiekolwiek podstawy do naliczania kar z tego typu tytułu. Telefon centrali: (0-22) 661 81 11.