Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Co powstanie kolo Dobra 18/20 ?

Autor Wątek: Co powstanie kolo Dobra 18/20 ?  (Przeczytany 14257 razy)

Offline ananke

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Co powstanie kolo Dobra 18/20 ?
« dnia: Sierpień 30, 2007, 11:49:02 pm »
Witam!
Mam zamiar kupic w poblizu mieszkanie.
Interesuje mnie co powstanie kolo bloku dobra 18/20? Sa to dzialki 12/16 (chyba).Obecnie sa tam garaze, baraki i samochody.
Czy ktos wie kto jest tam wlascicielem gruntu lub inwestorem? I co tam powstnie?

Pozdrawiam,
A.

Offline robertuzw

  • Stały Bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • myPOG
    • Zobacz profil
    • "Dzikie bzykanie w lesie pod Spałą"
Odp: Co powstanie kolo Dobra 18/20 ?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2007, 10:45:19 am »
Witam,
Mnie to się kiedyś obiło o uszy, że tam powstanie jakiś apartamentowiec ale więcej nic nie powiem bo nie wiem ::), może znajdzie się ktoś bardziej zorientowany w tematcie i ci pomoże.
pzdr

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Co powstanie kolo Dobra 18/20 ?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2007, 10:19:47 am »
A Dobra 18/20 to który dokładnie budynek?

Offline petit

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Co powstanie kolo Dobra 18/20 ?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2007, 12:09:27 pm »
Czas jakiś temu przepytałam ciecia pilnującego terenu przy Dobrej 18/20. Jest tak: terenten jeszcze przed wojną należał (darowizna bogatego bankiera) do Akademii Muzycznej (vel Konserwatorium) przy Okólnik 1 (pas gruntów od gmachu Akademii aż do Wisły, projektowano kiedyś zespół gmachów dla konserwatorium, z akademikami, salami koncertowymi itp... ech). Po wojnie tener prawem kaduka zajęła Elektrownia Powiśle, potem STOEN. Ów nielegalnie użytkowany teren (zaplecze techniczne, garaże itp.) w 1990 r. na mocy tzw. ustawy "uwłaszczeniowej",  znalazł siię w "legalnym" posiadaniu STOEN. Ale Akademia Muzyczna wystąpiła o zwrot bezprawnie zagarniętego mienia. Proces trwał chyba z 7 lat. AM wygrała w 2005 r. teren jej zwrócono. Ale z braku kasy sami muzykanci inwestować nie będą. Chcą sprzedać teren. Pierwsze podejście - 2006 r. irlandzki deweloper się wycofał wobec zmasowanych protestów okolicznych mieszkańców, którzy nie chcieli apartamentowca. Podobno jest nowy właściciel - deweloper, hiszpański. Będzie apartamentowiec (projektu jeszcze nie ma). STOEn ma opróżnić ostatecznie teren do końca 2007. Akademia nie popędza, bo póki co cieć ze STOENu dogląda terenu. Tak ise sprawy miały na koniec lipca. petit

Offline ananke

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Co powstanie kolo Dobra 18/20 ?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2007, 08:07:18 pm »
Wielkie dzieki petit :)
I tak kupie tu mieszkanie, wiec mam nadzieje ze ten apartamentowiec nie bedzie za wysoki i mi slonca calkiem nie zasloni.

Podobno (to niedlugo sprawdze i dam znac) zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego ma byc nie wyzszy niz ta szara kamienica obok. Developer chce sie podobno "przykleic" wlasnie do tej kamienicy, mimo ze czesc mieszkancow sama wybila sobie okna w murze (stad protesty).

Do snecz:
to ten budynek z poczta na dole, zolty, 9 pieter, na przeciwko stacji benzynowej.

Pozdrawiam,
Ania


Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Co powstanie kolo Dobra 18/20 ?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2007, 10:59:19 am »

Do snecz:
to ten budynek z poczta na dole, zolty, 9 pieter, na przeciwko stacji benzynowej.


Dzięki. Teraz juz wiem  ;)
A tak przy okazji - ta stacja benzynowa o której piszesz już od dłuższego czasu jest nieczynna.
Chcą ją zlikwidować?

Offline zmisiek

  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Co powstanie kolo Dobra 18/20 ?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 22, 2007, 12:40:25 am »
Na terenie tych garaży - jako filary podtrzymujące dach wiaty parkingowej - stoją 4 oryginalne przedwojenne pastorałki. Ciekawe co się z nimi stanie?

I jeszcze mała ciekawostka. W czasie Powstania w tym miejscu zostala stworzona strzelnica do nauki posługiwania się bronią.  :)

Offline Levittoux

  • Global Moderator
  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Co powstanie kolo Dobra 18/20 ?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 22, 2007, 12:27:52 pm »
To jest ta pusta działka po prawej?


Offline zmisiek

  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Co powstanie kolo Dobra 18/20 ?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2007, 11:14:04 am »
Ja myślałem właśnie o tej lokalizacji. Tak wynika z opisu. Chyba, że błądzę...

Offline GooZe

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Co powstanie kolo Dobra 18/20 ?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2007, 03:49:47 pm »

Offline zmisiek

  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Co powstanie kolo Dobra 18/20 ?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 24, 2007, 01:58:14 am »
No właśnie dokładnie tu!