Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
II linia metra

Dyskusje > Nowe inwestycje

II linia metra

(1/4) > >>

snecz:
Ze strony Metro Warszawskie:

--- Cytuj ---Wyznaczony przebieg drugiej linii metra, planowany przez władze architektoniczne Warszawy, zakłada poprowadzenie trasy z zachodniej części miasta, z Chrzanowa, na praską stonę Wisły i zakończenie linii w jej północnej części na osiedlu Bródno, a w południowej na Gocławiu. Odgałęzienie południowego odcinka miałoby być zlokalizowane w okolicy stacji Stadion. Przy linii metra w okolicy stacji Dw. Wschodni powstałaby stacja techniczno-postojowa Kozia Górka. Długość całej II linii metra wynosić ma około 27 km.



Obecnie Metro Warszawskie przygotowuje inwestycję budowy centralnego odcinka II linii metra, łączącego Rondo Daszyńskiego z Dworcem Wileńskim. Jego długość to około 6 km, na których zbudowanych zostanie 7 stacji: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat, Powiśle, Stadion i Dworzec Wileński.



Następnie trasa poprowadzona zostanie na wprost w kierunku Wisły. Stacja "Powiśle" będzie wybudowana w ciągu ulicy Tamka na skrzyżowaniu z Wybrzeżem Kościuszkowskim.





--- Koniec cytatu ---

Levittoux:
Jak widać chcą zrobić stację, nie jak nakazuje rozsądek w rejonie skrzyżowania Tamki z Dobrą, ale w środku łąki nad rzeką.

snecz:
W sumie nie wiem czy to jest ostateczne rozwiązanie bo słyszałem też że przystanek Powiśle ma być na wysokosci Zajęczej  ???

robertuzw:
Też myslałem że zbudują tą stację wzdłuz ulicy Zajęczej(od Browarnej do Dobrej) tudzież Tamki ale jak się okazało "ze względu na bardzo zły stan okolicznych kamienic stacja została przesunięta bliżej Wisły" ::) - to z wikipedii, także jest szansa że coś się zmieni. Trzeba poczekać na jakiś projekt to wtedy zobaczymy

O znalazło się coś. tu jest o zmianie lokalizacji stacji Powiśle:
http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new/index.php?dzial=komunikaty&strona=komunikaty_archiwum&poczatek=2006-08&ak_id=8278&kat=9

Czyli jednak przy Wybrzeżu. Chociaż znalazłem na stronach Metra Waw przetarg (http://www.metro.waw.pl/page.php?id=297) na ocenę stanu budynków, który jeszcze nie został tak naprwadę rozstrzygnięty :o. Także nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tą zmianą lokalizacji stacji???

snecz:
Dzięki za informację.
No właśnie. Namieszali trochę.  ???

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej