Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Kup abonament - rozszerza się strefa parkowania

Autor Wątek: Kup abonament - rozszerza się strefa parkowania  (Przeczytany 2987 razy)

Offline powisle.waw.pl

  • Administrator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Kup abonament - rozszerza się strefa parkowania
« dnia: Czerwiec 24, 2009, 08:13:31 am »
Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,95190,6749810,Kup_abonament___rozszerza_sie_strefa_parkowania.html

Kup abonament - rozszerza się strefa parkowania

 Tylko tydzień pozostał do rozszerzenia płatnej strefy parkowania m.in. o Powiśle i fragment Ochoty. To już ostatni moment dla mieszkańców, żeby wyrobić sobie abonament na postój.
1 lipca strefa płatnego parkowania dotrze aż do Wisłostrady. To szeroki pas między ul. Słomińskiego a ul. 29 Listopada koło Łazienek, który obejmuje Nowe Miasto, Mariensztat, Powiśle, Solec i tereny koło stadionu Legii (m.in. ul. Myśliwiecka). Do strefy zostanie także włączony niewielki obszar na Ochocie koło Filtrów. Przestaniemy za to płacić na kilku uliczkach na Pradze i Mokotowie, m.in. na Brzeskiej i Belgijskiej.

Według szacunków Zarządu Dróg Miejskich w nowych rejonach płatnego parkowania uprawnionych do darmowego postoju jest około 4,5 tys. mieszkańców. To już ostatni dzwonek dla tych, którzy nie wyrobili sobie specjalnego abonamentu (na razie odebrało je 500 osób). Na wydanie dokumentu trzeba czekać ok. tygodnia.

W najbliższych dniach drogowcy będą kończyć oznakowanie strefy. Miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg ustawia kilkaset znaków - głównie informacyjnych (np. "Parking płatny") czy ustalających sposób parkowania (wzdłuż czy w poprzek). - Wszystkie tablice powinny stać przed końcem tygodnia. Gorzej jest z białymi znakami poziomymi. W wielu miejscach nie da się ich namalować, bo ciasno stoją auta. Pewnie będziemy to kończyć w lipcu - przewiduje Wiktor Wojewódzki, wicedyrektor ZRiKD.

Za kilka tygodni w poszerzonej strefie mają być ustawione także dodatkowe słupki (w wersji z Syrenką), które mają obronić część chodnika dla pieszych. Staną one także na niektórych ulicach w Śródmieściu, np. na Królewskiej, gdzie notorycznie kierowcy parkują na całym chodniku, a piesi rozdeptują trawnik.

Za kilka dni firma Parkingi Polska ustawi zaś dodatkowe 220 parkomatów. Będzie to nieco poprawiona wersja urządzeń, które niemal od dziesięciu lat stoją na warszawskich ulicach. Producent dodał np. instrukcję w języku angielskim i niemieckim. Za to parkomaty nie będą miały charakterystycznej "czapeczki" z literą P. W maju dziesięć takich maszyn stanęło na próbę w rejonie ul. Poznańskiej i Al. Jerozolimskich. ZDM twierdzi, że działają bez zarzutu, ale czytelnicy informowali nas, że utykają w nich karty miejskie. Jak nas zapewniono, 1 lipca urządzenia będą działać już bez zarzutu.

Gdzie kupić abonament

•  Urząd Ochoty, ul. Słupecka 9, lok. 3, tel. 022 823 93 19, w godz 8-16; •  Urząd Śródmieścia, ul. Nowogrodzka 43, pon. w godz. 8-18, wt.-pt. w godz. 8-16, tel. 022 699 83 80; •  Zarząd Dróg Miejskich, ul. Chmielna 120, pok. 1, tel. 022 55 08 204; •  Urząd Mokotówa, ul. Rakowiecka 25/27, tel. 022 565 16 65, pon. w godz. 8-18, w śr. i pt. w godz. 8-16; •  tymczasowy punkt ZDM w holu schodów ruchomych Trasy W-Z (poziom pl. Zamkowego) w godz. 9.30-17. Uwaga! Nie można tu dokonać wpłaty. Wraz z dowodem osobistym i dowodem rejestracyjnym pojazdu trzeba dostarczyć dowód przelewu (ZDM honoruje wydruki internetowe) na rachunek: Zarząd Dróg Miejskich, ul.Chmielna 120, 00-801 Warszawa 45103015080000000550059002.

Co jest potrzebne

•  dokument potwierdzający tożsamość (najlepiej dowód osobisty); jeżeli nie zawiera adresu zamieszkania - zaświadczenie o zameldowaniu na terenie strefy płatnego parkowania wydane przez odpowiedni urząd dzielnicy; •  dowód rejestracyjny pojazdu, na który zostanie wydany abonament; w przypadku osób niebędących właścicielami lub współwłaścicielami auta - odpłatna umowa cywilnoprawna lub umowa użyczenia w formie aktu notarialnego; •  dowód wpłaty 30 zł opłaty rocznej.