Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
O Was

Autor Wątek: O Was  (Przeczytany 55035 razy)

Offline Andrzej.U.

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: O Was
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 17, 2007, 09:37:43 am »
i pływałem na kandyjkach w Skrze.
rozumiem ze po tylu emocjach w pozostałych dziedzinach rodzina kanadyjkami już się nie przejmowała? :)

Fakt. Moi "starzy" powinni być porwani żywcem do Nieba to tych numerach które kręciłem w młodości. Moje dzieci to aniołki w porównaiu ze mną gdy byłem w ich latach. W ogóle młodzież mamy jakąś tako mało agresywną ... .

Offline Kalinka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: O Was
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 26, 2007, 11:16:49 am »
Hej
Pozwole sobie do Was dolączyc.Mieszkalam na Powislu(ul.Fabryczna) od 5 roku zycia.I od tego czasu kocham Powisle.Pamietam ogrodek JOrdanowski ,gdzie kiedys bylo mozna jezdzic na sankach teraz....cos tam stoi:(,pamietam polanke w miejscu pozniejszego Miasteczka Ruchu Drogowego a obecnie stoja tam biurowce ,brrrrrrrrr
Tak bylo pieknie
Chodzilam oczywiscie do SP nr 29 :) Moja wychowawczynia byla wspaniala kobieta Ewa Trojanowska.........(przy okazji zajrzyjcie na nasza-klasa.pl  moze uda sie Wam znalezc swoich kolegow)
Jeszcze dlugo po tem mieszkalam na Powislu,kupilam sobie male mieszkanko na Gornoslaskiej.Tu urodzil sie moj synek,niestety zrobila sie na ciasno,pojawila sie coreczka i wynioslam sie z Mojego Kochanego Powisla.Ale bywam tu czesto bo mieszka tu nadal moja mama i brat:)
Pozdrawiam Wszystkich

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: O Was
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 27, 2007, 09:26:37 am »
Witaj Kalinka!
Fajnie, że dołączyłaś  :)

Pozdrawiam serdecznie

Offline Łukasz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: O Was
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 10, 2007, 01:32:42 am »
Witam wszystkich Forumowiczów,

Mieszkam na ul. Dobrej od 6 lat. Powiśle "poznałem" odrobinę wcześniej, podczas studiów na UW.

Jako klasyczny pragmatyk, dziwiłem się sam sobie, że mogę mieć tak duży sentyment do miejsca, w którym przyszło mi mieszkać, a tu proszę... ponad 120 osób aktywnie daje wyraz swojej sympatii do naszej dzielnicy.

Przyznam, że wybierając swoje miejsce w życiu zdałem się na przypadek i miałem niesamowity fart. Powiśle jest genialne i wciąż jestem w trakcie odkrywania jego uroków. Dziś np. trafiłem na to forum.

O sobię napiszę tylko, że mieszkam z narzeczoną i psem. Zajmuję się niestety głównie pracą; w wolnych chwialach gram w gry fabularne, czytam fantastykę, jestem wolontariuszem fundacji pomagającej psom.

Szacunek dla całej dzielni  ;D

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: O Was
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 10, 2007, 10:06:48 pm »
Witamy Łukasza.
Co do uroku tej dzielnicy zgadzamy się wszyscy  :)
Fajnie, że napisałes o sobie.
Jakby co to pisz, zamieszczaj zdjęcia, dziel się swoimi spostrzeżeniami, itp...
Co do aktywności forum to różnie bywa ale mam nadzieję, że będzie dobrze  :)

Offline zmisiek

  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: O Was
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 24, 2007, 01:55:25 am »
Witamy cieplutko!
zawsze nowa twarz się przyda szczególnie, że niektórzy mają czasami przestoje w aktywności..... (sam jestem tego znakomitym i strasznie się wstydzącym przykładem   :-[) Se la żyzń.

A jakiego masz pieska?
Bo ja posługuję się beżowym labradorem?

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: O Was
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 28, 2007, 06:21:19 pm »
Witamy cieplutko!
zawsze nowa twarz się przyda szczególnie, że niektórzy mają czasami przestoje w aktywności..... (sam jestem tego znakomitym i strasznie się wstydzącym przykładem   :-[) Se la żyzń.


Zmisiek  :)
Pozdrowienia!

Offline lelum

  • Często Odwiedzający
  • **
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: O Was
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 18, 2008, 05:25:48 pm »
Kocham Was Wszystkich za to, że kochacie Powiśle. Coś jest tu na rzeczy, że nawet przybysze przyklejają się sercem, a emigranci tęsknią... Zaś ja - na Powiślu od 11 lat. Do wyboru miałam kamienicę na Powiślu typu "wykolejona kupcowa" z emerytowana ku...ą, menelem nawalonym jak messerschmidt i katolickim księdzem jako sąsiadami, albo blokowisko na dalekim Targówku, tak ze dwa tygodnie wołami do miasta, lub Ursynów. Zgadnijcie, co wybrałam? Albowiem VENI VIDI VICI, ledwo spojrzałam na Powisle i było moje. I tak trwam, choć czasem moja dusza homo wratislavienses tęskni za Wyspą Piaskową, ostrowiem Tumskim i Mostem Zwierzynieckim.  Z zawodu pisząca jestem. Chodzi po mnie ksiażka o Powislu, ale taka prywatna, z Waszych wspomnień, tutaj i teraz, obserwowanych zdarzeń, absurdów, ludzi. może by tak? Była kiedyś obywatelska gazeta "Przystanek Powiśle" ale trafił ją szlag. Może by tak spowrotem coś wspólnie zasiać?

Offline Draken

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: O Was
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 31, 2008, 01:41:33 pm »
Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem warszawiakiem od co najmniej trzech pokoleń. Urodziłem się na Karowej, do przedszkola chodziłem na Tamkę, szkoła podstawowa nr 34 na Kruczkowskiego potem Liceum Elektryczne na Złotej. Najpierw mieszkałem na Dobrej, w 1969 roku przeprowadziłem się z rodzicami na Solec i mieszkam tu do dziś. Nie wyobrażam sobie jak można mieszkać gdzieś indziej niż na Powiślu. Lubię czytać książki, obejrzeć dobry film, interesuję się informatyką, elektroniką, fotografią i historią, a szczególnie interesuje mnie okres II Wojny Światowej.
Jestem jak Media Markt - Nie dla idiotów... :)

Offline Draken

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: O Was
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 01, 2008, 08:58:02 pm »
Witam gorąco nowo przybyłych i zapraszam aby się przedstawili i napisali kilka słów o sobie.  :)
Jestem jak Media Markt - Nie dla idiotów... :)

Offline Podryw perfekcyjny

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: O Was
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 05, 2010, 08:51:21 pm »
Ja nie jestem z Warszawy ale czasami ją nawiedzam :P.Niestety nie na piechotę bo jest spory kawałek ;)

Offline monika_żjp

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: O Was
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 06, 2010, 06:12:26 pm »
Witajcie,
Jestem Monika, w Warszawie i na Powiślu mieszkam od roku. Pomimo, że jest to stosunkowo krótki okres, to w zupełności wystarczający, by to miejsce na mapie Stolicy urzekło człowieka, wręcz zauroczyło! Planowałam przeprowadzkę (własny pokój, którego nie dzielisz ze znajomą, ma wiele plusów ;)), ale doszłam do wniosku, że nie mogę opuścić Powiśla, chyba zaczynam zapuszczać tutaj korzenie.
Podoba mi się tutaj do tego stopnia, że postanowiłam w jakiejś mierze przysłużyć się temu miejscu. Jak? Tutaj prośbę kieruje do Was :) Wszystkich, którzy byliby zainteresowani rozmową etnograficzną (wywiadem etnograficznym) dotyczącą Powiśla i przemian jakie zauważacie w tej części miasta na przestrzeni ostatnich (kilkunastu, kilkudziesięciu?) lat, zapraszam do spotkania przy piwie, kawie, winie, soku, nad rzeką, w parku, na dachu, pod dachem- niech nie zraża Was "WYWIAD", w praktyce taka konwersacja nie ma nic wspólnego z standardowym jego wyobrażeniem ;) Więcej zdradzać póki co nie będę, warto być enigmatycznym ;) pozdrawiam!

Offline powisle.waw.pl

  • Administrator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: O Was
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 20, 2010, 10:46:32 pm »
Witaj Monika,
Brzmi to bardzo intrygująco  :)
Nie zdradzisz więcej szczegółów dotyczących owego wywiadu?
Pozdrawiam

Offline Dymkowa

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • szkolenie psów, dogoterapia, tłumaczenia
Odp: O Was
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 24, 2010, 12:33:44 pm »
Witajcie,

Na forum jestem już od jakiegoś czasu, ale gdzieś zaniedbałam wymogi dobrego wychowania i nie przedstawiłam się  :-[ A zatem, aby nie wyjść na niekulturalną ;-) nadrabiam :-)
Mam na imię Marta i jestem Warszawianką od urodzenia oraz od kilku pokoleń wstecz :-) Na Powiśle zawędrowałam w 2002 roku i od tamtej pory (z krótką przerwą) trzymam się tej wspaniałej dzielnicy. Obecnie mieszkam na Powiślu na północ od Tamki ;-) czyli w okolicach BUWu, Tarabuka, Bzika, Grawitacji i Tea Lady :)
Pracuję w domu jako tłumaczka (jęz. angielskiego), dzięki czemu mam możliwość realizować moją drugą pasję - szkolenie psów :) Można mnie spotkać na spacerach z ogarem polskim i jamnikiem szorstkowłosym :)


Offline monika_żjp

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: O Was
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 04, 2010, 09:43:00 pm »
Witaj Monika,
Brzmi to bardzo intrygująco  :)
Nie zdradzisz więcej szczegółów dotyczących owego wywiadu?
Pozdrawiam
spotkaj się ze mną, a dowiesz się więcej ;]
śmiechem, żartem nie chcę zdradzać zbyt wiele co do dosłownego brzmienia mego roboczego tematu projektu badawczego, bo z założenia, potencjalny rozmówca winien o(d)powiadać spontanicznie, bez wcześniejszego zastanowienia. Interesują mnie tak zmiany przestrzenne, architektoniczne, jak i społeczne, demograficzne i korelacja tych dwóch aspektów. Zależy mi na jak największym komforcie rozmówcy jak i własnym, dlatego zaznaczę raz jeszcze, że przeprowadzimy zwyczajną rozmowę, pogawędkę, NIE wywiad. Zapraszam gorąco! Wyjeżdżam teraz na 3 tygodnie na Ukrainę na zupełnie inne badania, ale gdy wrócę, mam nadzieję, że jacyś chętni się pojawią ;]
Pozdrawiam!