Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Bardzo charakterystyczna persona

Autor Wątek: Bardzo charakterystyczna persona  (Przeczytany 7753 razy)

Offline petit

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Bardzo charakterystyczna persona
« dnia: Maj 01, 2007, 01:11:46 pm »
Chcę Wam, moi drodzy Powiślacy, zwrócić uwagę na nietuzinkową personę. Persona owa należy do Powiśla od co najmniej 10 lat, ma cztery łapy, na końcu macha ogon, całość przypomina z lekka sfilcowaną ofiarę mezaliansu wilczura z - bo ja wiem? - brytanem?, albo innym ogarem. Ówże osobnik czterołapny jest zatrudniony na etacie stróża w Muzeum Azji i Pacyfiku, koleguje sie z gościem siedzącym w stróżówce i - póki nie zaczęto budowy - posiadał był własną, bardzo porządną, ocieploną budę. Pies ów odznacza się inteligencją i wiernością. Skrupulatnie pilnuje terenu Muzeum (teraz trochę nie pilnuje, bo klasa robotnicza szaleje masowo i pies nie wie już komu wolno, a komu nie naruszać terytorium). Traktowany jest bardzo porządnie, karmiony i pojony regularnie (sprawdzam to), ma też jedno niezwykłe upodobanie. Otóż codziennie, a właściwie trzy razy dziennie (ok. 8 rano, potem ok. 15, a potem ok 20) wybiera się samodzielnie na spacer do parku za kościołem św. Trójcy. A to znaczy, że musi dwukrotnie przejsć przez okropnie ruchliwy Solec i takąż Ludną. Robi to bardzo inteligentnie, albo z grupą ludzi przechodzących po pasach, albo sam, wyczekując luzu między samochodami. I tak sześc razy na dobę. Nigdy nie wbiega znienacka na jezdnię, rozgląda się i z godnością przechodzi, po czym wzdłuż ślepego odcinka Solca truchta do parku. Odbywa tam swoje psie sprawy, odwiedza znajome zakamarki i po półgodzinie wraca do roboty. Pies ów nosi niepozorne imię Bryś, ale - mówie Wam - jest to osoba godna szacunku, przyjazna i spokojnego uzposobienia. Jeśli zdarzy Wam sie zobaczyć czarno-rudego mieszańca wielkosci sporego wilczura, ukłońcie się, pozdrówcie, może poczęstujcie jakimś łakociem, albowiem pies ten jest niemal maskotą Powiśla i niegdzie takiego nei znajdziecie.

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bardzo charakterystyczna persona
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2007, 06:59:06 pm »
Ciekawa i fajna historia  :)
Może komuś uda się zrobić mu zdjęcie?

Offline Levittoux

  • Global Moderator
  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bardzo charakterystyczna persona
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2007, 09:05:06 am »
Oho, trzeba mu zrobić fotkę ;)
Super historia.

Offline anka_es

  • Global Moderator
  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 167
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Bardzo charakterystyczna persona
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2007, 09:08:57 am »
a mi chyba padło na ślepia albo cóś bo go nigdy nie widziałam... :(

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bardzo charakterystyczna persona
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2007, 08:45:49 am »
Trzeba się na niego przyczaić i uwiecznić na zdjęciu.   :)

Offline zmisiek

  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bardzo charakterystyczna persona
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2007, 09:35:43 pm »
Nie widziałem go, a jak widać zasługuje na uznanie. Udało się komuś może go sfotografować?

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bardzo charakterystyczna persona
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2007, 11:06:57 pm »
Ja do tej pory go nie widziałem. Ale może ktoś inny?