Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Topole koło kościoła Św. Trójcy

Autor Wątek: Topole koło kościoła Św. Trójcy  (Przeczytany 9584 razy)

Offline zmisiek

  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Topole koło kościoła Św. Trójcy
« dnia: Czerwiec 13, 2007, 02:30:20 pm »
Byłem dzisiaj rano u mojej Mamy na Solcu i z przerażeniem zauważyłem, że robotnicy wycinają piękne topole na skwerze obok kościoła (pomiędzy sklepem spożywczym a kościołem).  :( :( :( Czy ktoś wie dlaczego i czy maja na to pozwolenie?

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Topole koło kościoła Św. Trójcy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2007, 03:31:00 pm »
Szkoda słów.... >:( >:( >:( Pewnie robią już przygotowania pod budowę albo zwykła samowolka...
To chyba teren spółdzieleni...nic mnie nie już nie zdziwi...
Gdzie to można zgłosić?

Offline Levittoux

  • Global Moderator
  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Topole koło kościoła Św. Trójcy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2007, 11:26:48 pm »
Trzeba zacząć od Straży Miejskiej na Okrąg.

Offline gazuza

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Topole koło kościoła Św. Trójcy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2007, 09:54:12 am »
Ahoj,
Szkoda, że ubywa zieleni, ale z drugiej strony topole to niestety chwasty. W przestrzeni miejskiej są niebezpieczne. Płytkie ukorzenienie niszczy chodniki i instalacje. Kruchość sprawia, że byle mocniejszy wiaterek obrywa całkiem spore konary. Niektórzy smarakają po kontakcie z pyłkiem topoli.
Pzdr,
Gaz

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Topole koło kościoła Św. Trójcy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2007, 10:16:10 pm »
Cześć,
Nie mogę się zgodzić.
Topole to dla mnie nie chwasty ale drzewa.
Uważam, że w mieście potrzeba jak najwięcej zieleni. Wystarczy pojechać na Ursynów i Kabaty, żeby zobaczyć jak wygląda dzielnica z małą ilością drzew lub prawie całkowice bez drzew...Po prostu smutno... A pewnie i tak tam kichają... ;)

Offline lelum

  • Często Odwiedzający
  • **
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Topole koło kościoła Św. Trójcy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2008, 05:39:37 pm »
Topole zniły trzy sztuki, ponadto jeden klon. A dlatego, że pan prezes Mikołajczyk, szef "Torwaru" ma już od 4 lat na planie swych inwestycji postawienei własnie na obecnym skwerze koło trzynitarzy apartamentowca, takiego, jakie dwa upchnął na wilanowskiej i głębiej, wśród bloków między Okrąg a Wilanowską. 4 lata temu widziałam, że także po drugiej stronie Rynku Soleckiego - obok wodopoju ma stanąć pendant-apartamentowiec. Jesli dodać, że budynek (skadinąd zdrowy technicznie) po Wydawnictwach Kartograficznych idzie pod młot a w tym miejscu inwestor (SAWA-Apartments) dostał już WZ na apartamentowiec o kubaturze 11 tys m sześć. (mniej więcej tyle, ile biurowiec Nationale Neederlanden) - to możecie sobie Ludziowie wyobrazić, w co się zamieni ślepy odcinek solca, już teraz zabitego samochodami na amen. Dojdą wyjazdy z podziemnych garaży i będzie pięknie. cud, jeśli ostanie sie jakiekolwiek drzewo na tym kawałku. Ale - jak powiadała jedna mądra z Rady Nadzorczej "Torwaru" - im gęściej tym taniej, a jak isę komuś niepodoba miasto zabudowane co do centymetra - wynocha na wieś. Tu trzeba by nie Straży Miejskiej - nic nie umieją i nic nie mogą - tylko podważenia planów zabudowy w Wydziale Realizacji Urbanistycznych Ratusza. Ale idę wątpić, czy sie komuś uda, bo "torwar" silniejszy.