Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Dolne miasto Górą! - Zmiany na Powiślu...

Autor Wątek: Dolne miasto Górą! - Zmiany na Powiślu...  (Przeczytany 7768 razy)

Offline MagdaD

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Dolne miasto Górą! - Zmiany na Powiślu...
« dnia: Lipiec 04, 2007, 11:32:29 pm »
Zapraszam do zapoznania się z moim projektem dyplomowym:


 
(zrobionym na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej);
co prawda, od czasu kiedy przystąpiłam do analizowania tego tematu do dziś dużo się już na tym terenie zmieniło, ale wiele z pokazanych w projekcie rozwiązań przestrzennych jest wciąż aktualnych. Strona, na której umieściłam swój dyplom zajmuje się promowaniem nowych idei w architekturze i urbanistyce; jest to konwencja konkursu - tak więc im częściej klikniecie na moją pracę tym większe będą moje szanse na wygraną! Zapraszam do oglądania Powiśla i do dyskusji.   
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2020, 08:02:13 pm wysłana przez powisle.waw.pl »

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dolne miasto Górą! - Zmiany na Powiślu...
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2007, 09:05:32 am »
Przeczytałem. Bardzo fajna sprawa. Rozumiem, że to taki ogólny zarys, plan.
Mam jedno pytanie. Jak miałby wyglądać ten "alternatywny szlak turystyczny"? (nie widzę za wiele szczegółów na tych zdjęciach załączonych do pracy).
Pozdrawiam i powodzenia  :)

Offline MagdaD

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Dolne miasto Górą! - Zmiany na Powiślu...
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2007, 10:28:50 am »
Jest to właściwie koncepcja, indywidualna wypowiedź - co mogłoby się zadziać... nie dokładny plan zagospodarowania; zdaję sobie sprawę, że nie wszystko można wypatrzeć na pomniejszonych planszach, ale takie były wymogi tej włoskiej strony; a co do szlaku alternatywnego: to składają się na niego trasy wzdłuż (istniejące) takie jak Krakowskie, skarpa, Wisła i trasy w poprzek (proponowane do udrożnienia lub nowo zrobione) takie jak "Kopernik" czyli trasa związana z nowymi obiektami kulturalnymi i naukowymi, albo trasa "Uniwersytecka" związana z kolei z wystawami i obiektami UW i jeszcze trzy inne; chodziło o to żeby trasy się zazębiały i dawały możliwość zmiany kierunku (takich przesiadek z jednej na inną) - było to dobrze widać na makiecie...

Offline joasik

  • Często Odwiedzający
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Dolne miasto Górą! - Zmiany na Powiślu...
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2007, 11:52:52 am »
Hej
bardzo ciekawy projekt, podoba mi się koncepcja trasy "kluturalno-naukowej" :)
zastanawiam się tylko jak taki rozwój i promocja Powiśla w rzeczywistości wpłynie na jego charakter,
już teraz developerzy prześcigają się w wykupie gruntów w najciekwszych miejscach dzielnicy, stawiają wypasione apartamentowce, które średnio współgrają z klimatem przedwojennych powiślańskich kamienic, starych podówrzy, parków...
zdaję sobie oczywiście sprawę, że rozwój dzielnicy w kierunku nowoczrenej zabudowy jest już w pewnym sensie nie unikniony, ale nie sądzisz, że tego typu projekty przyczynią się w dłuższej perspektywie czasu do zupełnej zmiany charakteru i niepowtarzalnego klimatu Powiśla?
pozdrawiam :)