Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Ja Wisła

Autor Wątek: Ja Wisła  (Przeczytany 8731 razy)

Offline ja_ponka

  • Global Moderator
  • Stały Bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Ja Wisła
« dnia: Styczeń 05, 2007, 11:16:37 pm »

Cytuj
Światła Portu Czerniakowskiego
Projekt Światła Portu Czerniakowskiego jest kontynuacją offowych działań kulturalnych, towarzyszących od sierpnia 2003 roku, Odysei barki Herbatnik po Porcie Czerniakowskim. W tym roku, po raz pierwszy, odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Biura Teatru i Muzyki Miasta stołecznego Warszawy, o czym z nieukrywaną radością informujemy. Celem projektu jest przybliżenie Warszawiakom niesłusznie zapomnianego a niezwykle cennego i ważnego dla miasta Portu Czerniakowskiego na Solcu. Przywracanie mieszkańcom miasta utraconego kontaktu z rzeką, poprzez uczestnictwo w oryginalnych i niezwykłych wydarzeniach artystycznych w historycznej przestrzeni Portu Czerniakowskiego na zabytkowej barce z Warszawskiej Stoczni Rzecznej. Nobilitacja zdegradowanej przestrzeni publicznej przez sztukę. Na Barce Herbatnik odbędzie się, więc 12 eksperymentalnych wydarzeń muzycznych połączonych z iluminacją brzegów za pomocą świec.

Projekt "Przystań na Solcu".
Jego celem jest przywrócenie warszawiakom pamięci i świadomości życia nad rzeką żywą, spławną i gwarną, pełną niegdyś drewnianych łodzi – pychówek, lejtaków, batów, kryp, szkut i berlinek. Po to, by choć na chwilę świat znany z wiślanych obrazów Aleksandra Gierymskiego stał się realny zbudowaliśmy, przy pomocy rybaka z dawnej szkutniczej rodziny, tradycyjną drewnianą łódź wiślaną, nazwaną "Stwora". Jej wodowanie odbyło 3 września w Porcie Czerniakowskim około godziny 15. (slip przy Trasie Łazienkowskiej). We wrześniu i październiku Fundacja organizowała w Porcie Czerniakowskim warsztaty pływania łódką przy pomocy wiosła pychowego. Realizacja projektu była możliwa dzięki Stypendium im. Jacka Stwory, przyznawanemu corocznie przez Polskie Radio jednemu z młodych polskich reportażystów.

ps. Moja znajoma była na takim rejsie po Wisełce i podobno jest bardzo sympatycznie a przewodnik ciekawie opowiada.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2020, 07:59:37 pm wysłana przez powisle.waw.pl »

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ja Wisła
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2007, 10:20:35 am »
Do kiedy jest ta wystawa?

Offline Levittoux

  • Global Moderator
  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ja Wisła
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2007, 12:17:46 pm »
Tego nie wiem. Notka o wystawie.
Cytuj
W 102 rocznicę zbudowania Portu Czerniakowskiego Fundacja Ja Wisła zaprasza na otwarcie wielkiej plenerowej wystawy pt. WISŁA JAKA BYŁA. 102 wielkoformatowe reprodukcje zdjęć i grafik warszawskiej Wisły z
 przełomu XIX i XX wieku, ukazują rzekę nie do poznania.
Na wernisaż w blasku 102 świec zapraszamy w piątek, 29. 12. 2006 r.,
o godzinie 20 do Portu Czerniakowskiego w Warszawie, ul. Czerniakowska
130/132.  Wystawę eksponowaną na ogrodzeniu Komendy Straży Miejskiej m.
st. Warszawy oglądać będzie można od świtu do zmierzchu codziennie.
Wstęp wolny.

Organizatorem wystawy "Wisła Jaka Była" jest Fundacja Ja Wisła: 
ul. Żywnego 21a m.71, 02-701 Warszawa, tel: 502 276 612, e-mail:
pasek@post.pl
Partnerem projektu jest Archiwum Państwowe m. st. Warszawy.
Dziękujemy Straży Miejskiej m. st. Warszawy za umożliwienie zawieszenia
wystawy na ogrodzeniu Komendy, a Warszawiakom za udostępnienie zdjęć prywatnych.
Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta
Stołecznego Warszawy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2020, 07:59:48 pm wysłana przez powisle.waw.pl »

Offline astrona

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Ja Wisła
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2007, 11:20:50 pm »
Dobry wieczór :-) Sąsiadka zza Wisły (konkretnie z Saskiej Kępy) wita szanowne grono Powiślaków.
Także w imieniu Fundacji "Ja Wisła".

Do kiedy jest ta wystawa?

Wystawa bedzie wisiała do konca 2007 roku. O ile wczesniej grabieżcze rece jej nie złupią lub nie zniszczą.

A przez całe lato (do konca wrzesnia) zapraszamy na weekendy w Porcie Czerniakowskim:

 -w piątki na Cyplu Czerniakowskim pod Trasą Łazienkowską po zmroku (teraz ok 21.30) działa plenerowe "Kino Most". Wyświetlamy z starego projektora 16 mm filmy dokumentalne, edukacyjne, kroniki z czasów PRL-u. Mozna przyjśc z leżakiem, kocem, karimata i przy okazji powylegiwac sie na piaszczystej plaży usypanej pod Trasą Ł.
- w soboty wieczorem (ok 22) w Porcie Czerniakowskim na barce "Herbatnik" stojacej na brzegu przy pochylni dawnej Stoczni Rzecznej organizujemy koncerty, warsztaty bębniarskie i teatralne. (Pochylnia to 12 zeber umiejscowionych na lewym brzegu kanału Portu tuż przed tzw "Patelnią". Widac je doskonale przy niskim stanie wody z drewninego mostku).
- w niedziele w Porcie Czerniakowskim od 11 do 17 odbywaja się godzinne rejsy tradycyjną łodzia wislaną o wdzięcznej nazwie "Stwora" po Porcie Czerniakowskim.




pozdrawiam

Ania

« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2020, 08:00:14 pm wysłana przez powisle.waw.pl »

Offline powisle.waw.pl

  • Administrator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ja Wisła
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2007, 08:43:09 pm »
Witamy serdecznie i dzięki za informacje  :)