Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
29.07 JaWisła - rejs łodzią Stwora po Porcie Czerniakowskim

Autor Wątek: 29.07 JaWisła - rejs łodzią Stwora po Porcie Czerniakowskim  (Przeczytany 4400 razy)

Offline powisle.waw.pl

  • Administrator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
29.07 JaWisła - rejs łodzią Stwora po Porcie Czerniakowskim
« dnia: Lipiec 25, 2007, 08:34:53 pm »
Fundacja Jawisła zaprasza na rejsy łodzią Stwora po Porcie Czerniakowskim.

"Odpływamy z Plaży Desantu, pod pomnikiem Sapera. Zapisy tel. 502 276 612. Ze względu na rekordowo niski poziom wody w Wiśle i całkowicie zamulone wejście do Portu Czerniakowskiego, okrętujemy się na Stworę bliżej bramy przeciwpowodziowej."

Stwora to drewniany Baciak, czyli łódka, jaką nasi pradziadkowie pływali na Saską Kępę. Stwora napędzana pychowym wiosłem pływa po Porcie Czerniakowskim w niedzielę, zabierając jednorazowo 10 pasażerów. Rejsów jest pięć, każdy trwa godzinę, można przyjść z dzieckiem, można przyjść z babcią, damy radę nawet z wózkiem inwalidzkim.

Podczas godzinnego rejsu w głąb historii rzecznego miasta Warszawy pasażerowie poznają sekrety Wisły i Solca - najstarszej przystani w Stolicy. Dlaczego Solec nazywa się Solec, i dokąd jest 511 km z Solca? Kim byli Andrzej Hrabia Zamoyski i Maurycy Fajans? Kto i dla czego zbudował za małą bramę przeciwpowodziową? Co wskazuje wodowskaz Czerniakowski? Kiedy zawali się Trasa Łazienkowska i dlaczego statki pływały na zimowiska?

Rejsy są bezpłatne dzięki wsparciu projektu Stwora przez Miasto st. Warszawę, ale - ze względu na duże zainteresowanie - koniecznie trzeba się zapisać pod nr. 502 276 612.