Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
03.08 - 02.09 Muzeum Ziemi - wystawa "W cieniu Etny i Timanfaya"

Autor Wątek: 03.08 - 02.09 Muzeum Ziemi - wystawa "W cieniu Etny i Timanfaya"  (Przeczytany 3451 razy)

Offline powisle.waw.pl

 • Administrator
 • Bohater Forum
 • *****
 • Wiadomości: 443
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
Wulkany – dla jednych to bramy do piekieł dla innych zaś okna do wnętrza Ziemi. Niezależnie jednak od punktu widzenia formy te i związane z nimi zjawiska, choć budzą grozę jednocześnie fascynują. Fascynacji tej ulegli Elżbieta i Marek Lejbrandt, autorzy wystawy fotograficznej "W cieniu Etny i Timanfaya".

Wyobraźnia autorów została pobudzona zetknięciem z niesamowitymi, nieomal marsjańskimi krajobrazami na stokach Etny, największego, czynnego wulkanu Europy, który ostatni raz przypomniał o sobie zaledwie trzy lata temu oraz w Parku Narodowym Timanfaya na Lanzarote, jednej wysp wulkanicznych wchodzących w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Autorzy pragną, za pośrednictwem zdjęć, zwrócić uwagę widzów na nieujarzmioną potęgę nieobliczalnych sił przyrody. Zasadniczym jednak zamysłem jest chęć podzielenia się doznaniami inspirowanymi zetknięciem z tajemniczymi, skrytymi w wulkanicznych oparach kraterami, surowymi, złowieszczymi formami krajobrazu czy wzorami "wypalonymi" na powierzchni ziemi przez zastygającą lawę. Na wystawie jest też miejsce na impresje z życia, które mimo wszystko toczy się u podnóża wulkanów. Zobaczymy więc zabytki, w tym obserwatorium zalane lawą podczas jednej z erupcji, naturalną roślinność odradzającą się po kataklizmie, uprawę winorośli a także ludzi, którzy starają się "normalnie" żyć nie zważając na bezpośrednią bliskość niebezpieczeństwa.

Wystawa będzie czynna w dniach 3.08 do 2.09 w godzinach: poniedziałek-piątek 9.00-16.00, niedziela 10.00-16.00, pod adresem: Muzeum Ziemi PAN, al. Na Skarpie 27.

Offline Gobers

 • Nowy Użytkownik
 • Wiadomości: 7
  • Zobacz profil
Odp: 03.08 - 02.09 Muzeum Ziemi - wystawa "W cieniu Etny i Timanfaya"
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 10, 2007, 01:26:00 pm »
Widziałem, Polecam !!!;D

Wjazd 4 zł ! ;)