Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
01.08-23.09 JaWisła - Rejs śladami Powstania Warszawskiego

Autor Wątek: 01.08-23.09 JaWisła - Rejs śladami Powstania Warszawskiego  (Przeczytany 5309 razy)

Offline powisle.waw.pl

  • Administrator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
01.08-23.09 JaWisła - Rejs śladami Powstania Warszawskiego
« dnia: Sierpień 02, 2007, 05:40:26 pm »
Fundacja Ja Wisła z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego zaprasza na nocny patrol łodzią Stwora po Porcie Czerniakowskim

"Wypływamy codziennie - od 1 sierpnia do 23 września - o godzinie 21. Zbiórka przy Płycie Desantu (100 m za klubem PTTK Rejsy ul. Solec 8, w stronę Śródmieścia). Obowiązkowa rejestracja uczestników tel. 502 276 612.

W blasku lamp naftowych w trakcie godzinnego rejsu będziemy rozmawiać o wydarzeniach 54 tragicznych dni i nocy Powstania Warszawskiego na Czerniakowie i Solcu. Co działo się nad Wisłą pomiędzy Stocznią Czerniakowską a ul. Ludną od 1 sierpnia do 23 września 1944 r.? Gdzie stały barykady na Czerniakowskiej, Solcu, Mącznej i Przemysłowej? Co widziała Syrenka, która dziś stoi na Rynku Staromiejskim, a wówczas strzegła Portu Czerniakowskiego? Pływając drewnianą łodzią, taką samą, jaką Port Czerniakowski patrolowali Powstańcy, porozmawiamy o statku Bajka we krwi i przepływaniu Wisły pod ogniem niemieckich ckm. O śmierci ludzi i zagładzie dzielnicy nadrzecznego miasta. O tym, czego nie wolno zapomnieć.

Fundacja Ja Wisła zaprasza wyłącznie osoby dorosłe na Nocny Patrol łodzią Stwora po Porcie Czerniakowskim*. Szczególnie serdecznie zapraszamy Tych, Którzy Pamiętają. Rejs trwa około godziny. Projekt Nocny Patrol, realizuje Fundacja Ja Wisła przy wsparciu Wydziału Kultury Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy. Wstęp wolny po wcześniejszej telefonicznej rezerwacji uczestnictwa pod nr. tel. 502 276 612. W przypadku utrzymywania się niskiej wody na Wiśle, Nocny Patrol pływać będzie na Saską Kępę.