Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
13.08-26.08 JaWisła - warsztaty teatralne nad Wisłą

Autor Wątek: 13.08-26.08 JaWisła - warsztaty teatralne nad Wisłą  (Przeczytany 4608 razy)

Offline powisle.waw.pl

  • Administrator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
13.08-26.08 JaWisła - warsztaty teatralne nad Wisłą
« dnia: Sierpień 06, 2007, 09:41:12 pm »
Fundacja Ja Wisła zaprasza na bezpłatne warsztaty teatralne w Porcie Czerniakowskim.

TEATR NA WODZIE - Dwutygodniowe warsztaty teatralne będą się odbywać w Porcie Czerniakowskim vis a vis Torwaru na barce Herbatnik w dniach 13 - 26 sierpnia w godzinach 10-14 i 15-19. Chętnych do udziału w warsztatach, w wieku 14-35 lat, zapraszamy 13 sierpnia w godzinach 10-14 na Herbatnika. Doświadczenie sceniczne nie jest wymagane.

Podczas warsztatów będziemy pracować nad przedstawieniem plenerowym, opartym na dawnych legendach nadwiślańskich. Wspólnie poszukamy języka teatralnego, który pozwoli nam opowiedzieć je zrozumiałym, ale jednocześnie niebanalnym dla współczesnych językiem. Wykorzystamy oryginalne, stare pieśni i obrzędy związane z Wisłą, legendami warszawskimi, żeglugą nadwiślańską, życiem mieszkańców miasta nad Wisłą.

Posłużymy się mową ciała, pracą z głosem, elementami pantomimy, tańca oraz wpleciemy te wątki w oryginalną muzykę skomponowaną specjalnie dla nas przez Mieczysława Litwińskiego. Projekt zakończą pokazy dla widzów. Zostanie też udokumentowany audio-foto-video, by po jego zakończeniu działań zaprezentować je w formie wystawy plenerowej nad Wisłą.

Prowadzenie warsztatów i koordynacja działań artystycznych - Anna Emanuela Rakoczy; muzyka - Mieczysław Litwiński; choreografia - Katarzyna Kryczka; scenografia - Tomasz Żylski, Marta Żylska.

Zgłoszenia przyjmujemy do 11 sierpnia na adres mailowy: aerakoczy@tlen.pl Prosimy o podanie w zgłoszeniu imienia i nazwiska, nr telefonu, adresu e-mail, ewentualnych doświadczeń scenicznych. Spośród uczestników pierwszej i drugiej sesji warsztatowej, w środę 15 sierpnia zostanie wyłoniony ostateczny skład zespołu, który pracować będzie nad spektaklem.