Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
18.08 Fundacja JaWisła - 18. rowerowy Rajd Kryterium Wisły

Autor Wątek: 18.08 Fundacja JaWisła - 18. rowerowy Rajd Kryterium Wisły  (Przeczytany 4635 razy)

Offline powisle.waw.pl

  • Administrator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
18.08 Fundacja JaWisła - 18. rowerowy Rajd Kryterium Wisły
« dnia: Sierpnia 17, 2007, 02:04:39 pm »
W czwartą rocznicę wykupienia, zatopionej wówczas od 12 lat, barki Herbatnik, Fundacja Ja Wisła zaprasza na 18. rowerowy Rajd Kryterium Wisły - odcinek specjalny - stołeczne brzegi rzeki.

Zbiórka w sobotę, 18 sierpnia o godz. 9 przy barce Herbatnik w Porcie Czerniakowskim (vis a vis Torwaru).

Planowanej trasy wzdłuż warszawskich brzegów Wisły - jak dotąd - nie udało się przejechać w ciągu jednego dnia żadnemu śmiałkowi. Ale my nie poddajemy się i spróbujemy znowu.
Trasa jest długa (ok. 60 kilometrów) i - wbrew pozorom - bardzo trudna. Wiedzie przez chaszcze łęgowych lasów, piach i błoto, wodne łachy i zawały drzew. Przejedziemy każdy most (w sumie 14 razy!) i trzy razy przeprawimy się promem (należy mieć drobne dla przewoźnika). Punkt kontrolny na młocińskim kolektorze ściekowym, którym 70 % ścieków w stanie zupełnie nie oczyszczonym wpada do rzeki. Smród urywa głowę. Na deser - nadwiślańskie wysypiska gruzu i śmieci. Po drodze zwiedzimy trzy porty, w tym Handlowy na Pradze, przeprawimy się przez plażę naturystów i odsapniemy na skraju rezerwatu Wysp Zawadowskich, gdzie planowana jest kąpiel w Wiśle. Zakończenie rajdu ok. 22 na Barce Herbatnik w Porcie Czerniakowskim, na leżakach przy ognisku i muzyce Czarnego Lwa.

Na warszawskie Kryterium Wisły nie obowiązują zapisy, przyjechać mogą wszyscy, którzy zniosą trudne warunki, mozolne tępo i częste postoje w najdziwniejszych miejscach. Zapewniamy podstawowy serwis rowerowy i medyczny. Udział je darmowy, a nagrodą wiedza o rzece i zdjęć pełny aparat.