Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
15 września: Afrokubańskie rytmy nad Wisłą

Autor Wątek: 15 września: Afrokubańskie rytmy nad Wisłą  (Przeczytany 5108 razy)

Offline powisle.waw.pl

  • Administrator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
15 września: Afrokubańskie rytmy nad Wisłą
« dnia: Września 07, 2007, 01:46:05 pm »
Fundacja Ja Wisła zaprasza do Portu Czerniakowskiego na szaloną afrokubańską noc.
W sobotę 15 września o godz. 21.00 na barce Herbatnik (vis a vis Torwaru) zagra zespół Odo Irawo.

Formacja Odo Irawo powstała trzy lata temu z inicjatywy meksykańskiego perkusjonalisty Davida Saucedo Valle. Muzyka wykonywana przez zespół to rytualne rytmy perkusyjne religii afrokubańskiej Santeria, zwanej też Regla de Ocha, w której praktykowany jest kult Orishas. Wykonuje się ją na trzech bębnach BATA, niespotykanych w Polsce, które mają kształt klepsydry i dwie membrany. Gra się na nich w pozycji poziomej uderzając rękoma obustronnie w bęben. W ten sposób uzyskuje się basowy dźwięk rytmiczny, który wykonywany instrumentalnie nosi nazwę Oru del Igbodu. Natomiast w połączeniu z tańcem i śpiewem będzie to Oru Cantado lub Guemilere.

Rytmy wykonywane przez Odo Irawo są w swoim brzmieniu pierwotne i fascynujące dzięki skomplikowanym interakcjom między partiami poszczególnych bębnów. Jest to dokładnie ten repertuar, któremu na Kubie towarzyszą rytualne śpiew i taniec dedykowany bogom Orishas. Występ zespołu to niepowtarzalna okazja zapoznania się z tą barwną tradycją.

Po koncercie zapraszamy na jam bębniarski w plenerze!!! Odpłyniemy w krainę rytmów w niesamowitej atmosferze ogniska i świec płonących nad Wisłą. Bierzcie bębny i inne przeszkadzajki i hulaj dusza! Koncert organizuje fundacja Ja Wisła. Wstęp wolny dzięki wsparciu Miasta st. Warszawy.