Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
29-30 września: Eksperymentuj na Powiślu!

Autor Wątek: 29-30 września: Eksperymentuj na Powiślu!  (Przeczytany 5269 razy)

Offline powisle.waw.pl

  • Administrator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
29-30 września: Eksperymentuj na Powiślu!
« dnia: Września 27, 2007, 09:00:34 pm »
Centrum Nauki Kopernik, którego budowa wkrótce rozpocznie się na Powiślu, zaprasza w weekend na swoją interaktywna wystawę Eksperymentuj!

W ramach Festiwalu Nauki na skwerze nad tunelem Wisłostrady (na rogu Wybrzeża Kościuszkowskiego i Zajęczej) ustawiono namiot, w którym wszyscy chętni będą mogli samodzielnie przeprowadzać eksperymenty naukowe.

Będą mogli pościgać się z własnym sercem, zmierzyć się z próżnią, czy poznać granice własnego słuchu. Coś ciekawego dla siebie znajdą tu zarówno dzieci (także maluchy) jak i dorośli.

To pierwsza wystawa przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik. Składa się na nią 25 stanowisk z naukowymi zabawami i doświadczeniami z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii czy matematyki. Zostały one tak przygotowane, by zwiedzający mogli samodzielnie, całkowicie bezpiecznie eksperymentować i dzięki temu zrozumieć dane zjawisko. Przy każdym stanowisku znajduje się krótkie wyjaśnienie obserwowanych procesów, dodatkowymi informacjami służą też obecni na wystawie animatorzy.

Wystawa odbędzie się 29-30 września (sobota - niedziela), w godz. 10.00 - 18.00, w namiocie na skwerze nad tunelem Wisłostrady przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie (między Biblioteką Uniwersytecką a mostem Świętokrzyskim).

Wstęp wolny.


« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2020, 07:37:41 pm wysłana przez powisle.waw.pl »