Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Apartamentowiec na ul. Szarej - WAN S.A.

Autor Wątek: Apartamentowiec na ul. Szarej - WAN S.A.  (Przeczytany 36244 razy)

Offline zmisiek

  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Apartamentowiec na ul. Szarej - WAN S.A.
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 29, 2007, 09:00:22 pm »
Proszę uprzejmie:

Solec 24 (szlachtuz) od strony Wisły (zdjęcie w stronę wiaduktu mostu Poniatowskiego z wczesnych lat 30-tych XX w.).



Ta sama okolica z wiaduktu mostu Poniatowskiego lata 20-te XX w.



Prawdopodobnie Ludna 22,




Offline petit

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Apartamentowiec na ul. Szarej - WAN S.A.
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 08, 2007, 09:38:29 am »
Przepraszam, zwłoka w odpowiedzi bierze się z cieżkiego przepracowania i kompletnego braku wolnej chwili. Ale dzis mam, więc - W sprawie INICJATYWY OBYWATELSKIEJ "REPUBLIKA POWIŚLE". Była to wolna grupa (bez ścisłej struktury, a tym bardziej hierarchii) mieszkańców dzielnicy. Powstała jako kontynuacja Stowarzyszenia Samorządowego "Powisle", które włąściwie było półmartwe (jajeczko częściowo nieświeże). Wydawaliśmy pismo "Przystanek Powiśle" w latach 1999-2002, kolportowane na własnych plecach we wszystkich miejscach ludnych i uczęszczanych na Powiślu. Niestety, na skutek tarć personalnych pismo zniknęło (ogromnie mi żal, bo ludzie już je polubili i czekali). Inicjatywa Obywatelska przywróciła zlikwidowany komisariat policji (Ludna 9), bo w ciagu 8 lat po likwidacji tegoż na Powiślu wzrosła liczba rozbojów. glinowo wprawdzie wróciło, patrole są częstsze, ale i tak najszybciej spotkasz policjantów w pseudochińskim barze w filarze Poniatoszczaka, gdzie przeczekują czas do końca służby... Ponadto wywalczylliśmy w Zarządzie terenów Publicznych wpisanie do planów remontu kolorowej fontanny na schodach Frascati (już działa!) oraz wszystkich pozostałych 18 fontann na Powiślu (remonty w różnych stadiach w toku). Zaprojektowaliśmy też stronę www. I tu moje pytanie - czy obecna strona (pod identyczną nazwą  "www.powisle.waw.pl" jest tą samą, którą myśmy ongiś zbudowali, czy całkiem nową z inną grupą ludzi (ze dwa nazwiska bym poprosiła...). W planach mieliśmy też organizację cyklicznego jarmarko-festynu letniego z serią koncertów parkowych i... ech, długo by mówić. Ale może by tak od nowa?

Offline Levittoux

  • Global Moderator
  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Apartamentowiec na ul. Szarej - WAN S.A.
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 09, 2007, 03:30:55 pm »
Przypuszczam że założyciele niniejszej strony to zupełnie inne osoby. Co wcale nie wyklucza wspólnych działań w przyszłości - mam nadzieję. Czy IO "Republika Powiśle" jeszcze istnieje?

Offline powisle.waw.pl

  • Administrator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Apartamentowiec na ul. Szarej - WAN S.A.
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 11, 2007, 08:33:49 am »
Sam założyłem i stworzyłem tę stronę.
Oprócz jednego artykułu w dziale historia oraz forum i galerii, które właściwie tworzone są przez Was  :) - Wielkie dzięki  :)
Nie wiedziałem wcześniej o inicjatywie "Republika Powiśle" także zupełny przypadek, że wykupiłem taką domenę.
Uważam, że warto kontynuować wszystkie ciekawe inicjatywy, które mają pomóc nam jako mieszkańcom Powiśla i samemu Powiślu.