Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Fabryka gilz myśliwskich "UNION" Godycki-Ćwirko F. i S-ka

Autor Wątek: Fabryka gilz myśliwskich "UNION" Godycki-Ćwirko F. i S-ka  (Przeczytany 6675 razy)

Offline Piotr J. Bochyński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Fabryka gilz myśliwskich "UNION" Godycki-Ćwirko F. i S-ka
« dnia: Grudzień 28, 2007, 01:02:23 pm »
Poszukuje informacji na temat firmy :
Fabryka gilz myśliwskich "UNION" Godycki-Ćwirko F. i S-ka
zlokalizowanej na przełomie XIX/XX w. na Przemysłowej 36.

Jeśli ktoś dysponuje materiałami w tym temacie proszę o kontakt:
piotr.bochynski@wp.pl

Offline Piotr J. Bochyński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Fabryka gilz myśliwskich "UNION" Godycki-Ćwirko F. i S-ka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2008, 11:51:53 am »
Piotr J. Bochyński

Fabryka Gilz Myśliwskich "UNION" Godycki-Ćwirko F. i S-ka

Na przełomie XIX/XX w. w Warszawie na Powiślu działała firma pod nazwą "Fabryka Gilz Myśliwskich "UNION" - Godycki-Ćwirko F. i S-ka", miała być zlokalizowna przy Przemysłowej 36. Według zachowanych informacji miała się zajmować produkcją produkcją łusek myśliwskich oraz przybitek, jak również w zakres produkcji wchodziły petardy kolejowe.

W roku 1904 firma zatrudniała 30 pracowników, co stawiało ją w rzędzie małych firm w tamtego okresu. Na wyposażaeniu zakładu znajdował się motor gazowy o mocy 6 koni.
Jej roczny obrót pod względem wartości produkowanych materiałów był szacowany na 35.000 rubli

Głównym udziałowcem spółki był Feliks Godycki-Ćwirko oraz nieznani z nazwisk inni współwłaściciele. Po sąsiedzku na tej samej ulicy działała inna firma, której udziałowcem był również F.Godycki-Ćwirko a mianowicie fabryka wyrobów blaszanych działająca pod nazwą "Warszawskiej Fabryki Białej Blachy i Wyrobów Blaszanych - Brauman, Ćwirko i S-ka" (Przemysłowa 19).

Nie można na obecną chwilę ocenić, jaki był przekrój asortymentowy produkowanych łusek, jak również fakt czy były one elaborowane na miejscu, czy też były przeznaczone wyłącznie do elaboracji we własnym zakresie przez użytkowników.

Na obecną chwile nie udało mi się natrafić na przedmioty związane z działalnością tej firmy. Jeśli ktoś dysponuje szerszym materiałem źródłograficznym tej firmy proszę o kontakt.