Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Strefa Płatnego Parkowania

Autor Wątek: Strefa Płatnego Parkowania  (Przeczytany 14009 razy)

Offline wytrawny

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Strefa Płatnego Parkowania
« dnia: Maja 07, 2008, 06:01:27 pm »
Czołem!

Mam pytanko, czy ktoś wie coś więcej na temat planowanej nowej inwestycji, bo za taką należy uważać bez wątpienia poszerzenie strefy płatnego parkowania w Warszawie?

Na portalu gazeta.pl pojawił się niedawno artykuł i mapka na ten temat.
Ale jedynce co określono, to fakt, że są takie plany.

Gdyby poszerzenie doszło do skutku, wiele ulic (m.in dobra, solec) objęte byłoby obowiązkiem płatnego parkowania...

co Wy na to?

pozdro!

Offline Pawel

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Strefa Płatnego Parkowania
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 02, 2008, 05:17:44 pm »
Moim zdaniem, to bardzo dobrze, że będą parkometry. W ciągu tygodnia nie ma gdzie stanąć samochodem. Nie jest to spowodowane tym, że mieszkańcy zastawiają swoimi samochodami, ale pracownicy biur, które są w Śródmieściu - na górze. Dzieje się tak, ponieważ na Powiślu nie trzeba płacić za postój. Dlatego jak pojawią sie parkometry, to zrobi  się lźniej. Wydaje mi się, że mieszkańcy płacą albo mniej za postój, albo wcale.

Offline robertuzw

  • Stały Bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • myPOG
    • Zobacz profil
    • "Dzikie bzykanie w lesie pod Spałą"
Odp: Strefa Płatnego Parkowania
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 04, 2008, 11:17:21 am »
I ja również uważam że to bardzo dobry pomysł ponieważ w tej chwili chodniki, trawniki i wszelkie wolne przestrzenie w pobliżu ulic na Powiślu, ale i nie tylko bo wszedzie zaraz poza granicami strefy płatnego parkowania, są zastawione samochodami. Dlatego rozszerzenie granic tej strefy (zwłaszcza na Powislu gdzie naturalną granicą jest rzeka) i podniesienie opłat ograniczy ten proceder i może spowoduje trochę mniejszy napływ aut do centrum tego biednego miasta-parkingu ::).
A jeśli chodzi o mieszkańców to w tej chwili płacą roczny abonament w wysokości 20zł za jeden pojazd, więc nie jest to chyba zbyt duży koszt
pzdr

Offline anka_es

  • Global Moderator
  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 167
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Strefa Płatnego Parkowania
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 07, 2010, 05:36:57 pm »
no cóż, nie wiem w czym pomogła strefa płatnego parkowania jeśli idzie o rozluźnienie w ciągu tygodnia, natomiast w weekend nie sposób zaparkować na Fabrycznej i muszę stawiać auto na płatnym parkingu pod estakadami Wisłostrady - na swojej ulicy czuję się jak gość....

Offline e-Shrek

  • Często Odwiedzający
  • **
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Strefa Płatnego Parkowania
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 07, 2010, 10:47:11 pm »
no cóż, nie wiem w czym pomogła strefa płatnego parkowania jeśli idzie o rozluźnienie w ciągu tygodnia

Sa dwie kolosalne roznice:
1. Wpadajac w ciagu dnia do domu, nie musze parkowac kilka ulic dalej, spokojnie staje pod domem.
2. Nie sa zastawione wszelkie mozliwe miejsca z chodnikami i trawnikami wlacznie.

A po godzinach. Coz. Ja mieszkam w okolicy teatru, wiec poza poniedzialkami, po 18 do 21 robi sie meksyk ;-) Mam tez jakas uczelnie czy studia podyplomowe i w weekendy sporo sie pojawia ludzi. Ale na to nic nie poradze.
--
Pozdrawia,,
e-Shrek