Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
festiwal kultury meksykańskiej na Powiślu

Autor Wątek: festiwal kultury meksykańskiej na Powiślu  (Przeczytany 4522 razy)

Offline powisle.waw.pl

  • Administrator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
festiwal kultury meksykańskiej na Powiślu
« dnia: Styczeń 24, 2007, 07:11:46 pm »
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy
zaprasza na FESTIWAL KULTURY MEKSYKAŃSKIEJ organizowany w ramach cyklu "Poznajemy mniejszości kulturowe w Polsce".

W programie m. in.:
- Otwarcie wystawy fotograficznej Ryszarda Sobolewskiego "Meksyk kraj bajecznych krajobrazów i wspaniałych ludzi"
- Degustacja tradycyjnej kuchni meksykańskiej
- Koncert zespołu "El Mariachi Los Amigos"
- Wykład i prezentacja podwodnych zdjęć wideo "Podróż z duchami" Anny Orłowskiej
- Pokaz tradycyjnych tańców meksykańskich w wykonaniu tancerzy "Gitanos del Sol"
- Wystawa "Maski Meksyku"
- Koncert Irmy Vargas

Rozpoczęcie festiwalu 26 stycznia 2007 r. o godz. 17.00 w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, przy ul. Czerniakowskiej 178 a

Offline ja_ponka

  • Global Moderator
  • Stały Bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: festiwal kultury meksykańskiej na Powiślu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2007, 07:42:33 pm »
Zauważyłam, że na Powiślu mieszka dużo obcokrajowców. Widać ich  na ulicach w sklepach spozywczych i czasem słychać też w nocy awantury w obcych językach >:(.
 
 Czy festiwal kultury meksykańskiej zahaczył o Powiśle przypadkowo czy może mamy tu jakąś meksykańską mniejszość?
 Do tej pory spotkałam się na Powiślu z promocją Hiszpanii. Tu akurat wiem, że wynika to z faktu, figury Jezusa Nazareńskiego przywiezionej przez Trynitarzy hiszpańskich do kościoła Św. Trójcy.
 Swoją drogą to nawet ciekawa była ostatnia impreza.

Offline Levittoux

  • Global Moderator
  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: festiwal kultury meksykańskiej na Powiślu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2007, 09:41:58 pm »
niedaleko jest ambasada Hiszapnii (świetna architektura nawiasem mówiąc) a w LO Batorego zajecia prowadzi Instytut Cervantesa. Więcej związków nie znam;)