Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
wernisaż na Powiślu

Autor Wątek: wernisaż na Powiślu  (Przeczytany 2609 razy)

Offline powisle.waw.pl

  • Administrator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
wernisaż na Powiślu
« dnia: Styczeń 24, 2007, 07:31:21 pm »
Czuły Barbarzyńca oraz Świat Literacki zapraszają na
wyjątkowy wieczór dla koneserów sztuki oraz fanów Witkacego ze specjalnym udziałem Katarzyny Herman.
Odbędzie się bowiem wernisaż ilustracji do "Nadobnisi i koczkodanów, czyli Zielona Pigułka" Witkacego autorstwa Ewy Mońko.
Zaproszony jest Prof. Józef Szajna do opowiedzenia o swoich doświadczeniach z teatrem i słynnym polskim artystą i dramatopisarzem.
Instalacje video oraz komentarz przygotował Michał Góral - student V roku kulturoznawstwa na warszawskim UW - wielbiciel Witkacego (3MAJ fason).Ewa Mońko urodziła się 20 lipca 1982 roku w Warszawie. Jest studentką V roku Grafiki warszawskiej ASP. O swoich pracach pisze, "...Witkacy jest inspiracją w odniesieniu tylko do jego literatury i jego osoby, charakteru, ''sposobu bycia'' z wyłączeniem jego twórczości artystycznej, plastycznej, ale przede wszystkim inspiracją stworzenia tych ilustracji byli ludzie. Dziwne ''demoniczne" osobistości, ze środowiska Witkacego, z czasów w których osadzone są jego utwory..."

Wernisaż odbędzie się 8 lutego (czwartek) o g. 20.00 w Czułym Barbarzyńcu przy ul. Dobrej 31.