Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Deweloperskie zakusy na ogród jordanowski

Autor Wątek: Deweloperskie zakusy na ogród jordanowski  (Przeczytany 5490 razy)

Offline snecz

 • Global Moderator
 • Bohater Forum
 • *****
 • Wiadomości: 636
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
Deweloperskie zakusy na ogród jordanowski
« dnia: Listopad 05, 2009, 07:45:55 pm »
Artykuł z Rzeczpospolitej:

Cytuj
Rada Warszawy ma się dziś zająć m.in. projektem uchwały dotyczącym przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Powiśla Południowego.

Ma on objąć też teren przy ul. Szarej i Rozbrat – tam, gdzie od wielu lat są ogródek jordanowski i park. Mieszkańcy obawiają się jednak, że znikną, bo na dużą część parku i plac zabaw zakusy mają deweloperzy.

– Jeden z nich, spółka Szara Invest, planuje tam zwartą zabudowę mieszkaniową – mówi jeden z okolicznych mieszkańców Albert Judycki. I dodaje, że może zniknąć kolejny kawałek zieleni w Śródmieściu.

Mieszkańcy przypominają, że po sąsiedzku, też w rejonie parkowym, mimo protestów mieszkańców stoi już duży budynek mieszkalny.

Działka z parkiem przy ul. Szarej należy do miasta. Są do niej roszczenia byłych właścicieli, więc w czyje ręce ostatecznie trafi, nie wiadomo.

Władze dzielnicy sprawę znają. – Dwa razy spotkałem się z mieszkańcami Powiśla w sprawie terenu przy ul. Szarej i Rozbrat. I całkowicie podzielam ich obawy – mówi wiceburmistrz Śródmieścia Marcin Rzońca. – Teren dzisiejszego ogródka jordanowskiego powinien zostać zielony. To ciekawy fragment dzielnicy i szkoda go zabudować.

A spółka Szara Invest wystąpiła już o warunki zabudowy.

– Ale sprawa jest na bardzo wstępnym etapie – uspokaja wiceburmistrz Rzońca.

Na jakim dokładnie, nie wiadomo. Miejskie Biuro Architektury nie odpowiedziało wczoraj na nasze pytania, a w siedzibie spółki Szara Invest nikt nie odbierał telefonu.

Czy mieszkańcy Powiśla powinni obawiać się zabudowy parku i placu zabaw? Władze dzielnicy uspokajają, że na razie teren nie jest zagrożony. W obowiązującym studium zagospodarowania przestrzennego ten rejon jest przewidziany jako teren rekreacyjny. – Przygotowując plan miejscowy, architekci muszą uwzględniać zapisy w studium – przypomina Rzońca. Przyznaje jednak, że zdarzają się w nim zmiany.

– Na etapie opiniowania planu na pewno będziemy się domagać, by pozostał – dodaje.

Na dzisiejszą sesję Rady Warszawy wybierają się mieszkańcy Powiśla. – Będziemy walczyć o park. Uchwalenie planu może powstrzymać ekspansję deweloperów – mówią.


http://www.rp.pl/artykul/8,387842_Deweloperskie_zakusy_na_ogrod_jordanowski_.html

Offline e-Shrek

 • Często Odwiedzający
 • **
 • Wiadomości: 21
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
Odp: Deweloperskie zakusy na ogród jordanowski
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2009, 12:43:13 pm »
Abstrahując od miejsca i sensu jego zabudowy, to na Powiślu jest już kilka miejsc rozgrzebanych, niektóre po kilka lat, gdzie szybko coś zdewastowano a teraz zarasta to gąszczem. Fabryka cukierkow, plac z "tancerzami", PAcific Residence )choc tu cos sie ruszylo) ... Wiec chyba nie jest konieczne stawianie kolejnego bloku, skoro tamte inwestycje zamarly ;)
--
Pozdrawia,,
e-Shrek