Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Czasy szkolne na Powiślu

Autor Wątek: Czasy szkolne na Powiślu  (Przeczytany 58326 razy)

Offline kasia-londyn

  • Stały Bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 76
    • Zobacz profil
Odp: Czasy szkolne na Powiślu
« Odpowiedź #60 dnia: Maja 07, 2007, 11:33:08 am »
no i prosze i znow nowa osobka jak milo  ;D a ja dzis mam wolne  :-*

Offline xiexie

  • Często Odwiedzający
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Czasy szkolne na Powiślu
« Odpowiedź #61 dnia: Maja 07, 2007, 12:33:12 pm »
A witam, witam.
Mimo, że z Powiśla wyprowadziłam się jakiś czas temu, to tego miejsca się nie zapomina. No cóż, tu się urodziłam (szpital na Solcu), przedszkole (Drewniana), szkoła podst. obok, religia w św. Teresie.
To moje tereny.
Pozdrawiam

Offline anka_es

  • Global Moderator
  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 167
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Czasy szkolne na Powiślu
« Odpowiedź #62 dnia: Maja 07, 2007, 01:45:08 pm »
a ja dzis mam wolne  :-*
hahahha - ja też :D niech żyją wolne poniedziałki :D

Offline aga_ta

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Czasy szkolne na Powiślu
« Odpowiedź #63 dnia: Maja 07, 2007, 02:34:15 pm »
xiexie- skoro chodziłaś z Moniką do jednej klasy, to także z Ernestem, z którym z kolei ja chodziłam do liceum.

Offline xiexie

  • Często Odwiedzający
  • **
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Czasy szkolne na Powiślu
« Odpowiedź #64 dnia: Maja 07, 2007, 03:27:52 pm »
xiexie- skoro chodziłaś z Moniką do jednej klasy, to także z Ernestem, z którym z kolei ja chodziłam do liceum.
No pewnie, że byłam w klasie z Ernestem. Podobno wybrał seminarium duchowne, zakon czy cos w tym rodzaju. Fajny był z niego kumpel. W ogóle to swoją klasę z podstawówki wspominam bardzo ciepło, a z kilkoma osobami mam kontakt do dzisiaj.
A do jakiego ogólniaka chodził Ernest - tego nie pamietam.

Offline Kalinka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Czasy szkolne na Powiślu
« Odpowiedź #65 dnia: Września 26, 2007, 11:25:55 am »
Hej
A kto chodzil do SP 29??
Rocznik 1969??
Pozdrawiam

Offline zmisiek

  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Czasy szkolne na Powiślu
« Odpowiedź #66 dnia: Września 27, 2007, 02:30:33 am »
Ja z moim bratem bliźniakiem :)
Tylko jesteśmy trochę starsi - rocznik 1965 :o

Offline lulek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Czasy szkolne na Powiślu
« Odpowiedź #67 dnia: Listopada 09, 2007, 12:25:09 pm »
Hej,
widzę, że poruszacie temat szkoły, a więc dla mnie dość aktualny. Stoję przed wyborem podstawówki dla mojego dziecka, a że nie jestem rodem z Powiśla,to trudno mi zebrać opinie ne temat szkół. Zastanawiam się nad integracyjną przy Drewnianej, chociaż bliżej mam Kruczkowskiego i Fabryczną. Czy możecie coś skrobnąć na ich temat - jaka atmosfera w szkole, poziom, jak funkcjonuje świetlica, itd. Wasze opinie będą mi bardzo pomocne.
Pozdrawiam

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Czasy szkolne na Powiślu
« Odpowiedź #68 dnia: Listopada 12, 2007, 09:34:24 am »
To mnie czeka za kilka lat dopiero....
Ale też chętnie poczytam ewentualne uwagi na temat szkół na Powiślu :)

Offline aga_ta

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Czasy szkolne na Powiślu
« Odpowiedź #69 dnia: Listopada 26, 2007, 09:59:11 am »
Mój syn chodzi na Kruczkowskiego. O innych z wymienionych szkół wiem tyle, co plotkuje się z mamami. Związki między Drewnianą i Kruczkowskiego są takie, że zwolennicy jednej, drugą uważają, że ta druga jest beznadziejna. Bardzo wielu rodziców przenosi dzieci między tymi szkołami. W "naszej" szkole o przeniesieniu na Fabryczną mówi się jak o zesłaniu; ale nie wiem dlaczego. Kilka moich uwag na temat 34, czyli Kruczkowskiego - jest kilku fajnych nauczycieli i kilku beznadziejnych. Z wieloma naprawdę da się wypracować sposób na życie, jeśli dziecko potrzebuje np. innego spojrzenia w związku z dysfunkcjami czy problemami rodzinnymi. Jest fantastyczna nauczycielka matematyki, choć niektórzy uważają, że ostra (mój syn ją uwielbia, bo na jej lekcjach obowiązują stałe zasady, jest spokój i skupienie). Świetne panie od przyrody i polskiego  -i od strony wychowawczej, i swojego przedmiotu. Panie od nauczania początkowego, te które poznałam są ok. Dzieciarnia dużo wychodzi na zajęcia w MDK, do teatrów...Działają kółka tematyczne. Kiedy mój młody chodził do świetlicy - 2 lata temu - też czas był wypełniony różnymi zajęciami,a nie przechowalnia. Jest nowiutka stołówka i mój młody chwali obiady. W trakcie remontu jest boisko, na wiosnę będzie super.W szkole odbywają się rodzinne festyny, loterie, akcja "góra grosza". Teraz minusy - nie przekonała mnie przez tyle lat Pani Dyrektor: owszem, sprawnie zarządza szkołą, choć bardziej koncentruje się na potrzebach klas początkowych . Czasem odnoszę wrażenie, że bagatelizuje niektóre problemy wychowawcze i trzeba jej na nie zwracać uwagę. Talentu pedagogiczego brakuje, moim zdaniem, Panu od wf, choć ma z chłopakami spore sukcesy w koszykówce i piłce ręcznej. Niedługo w szkole będzie festyn, podczas którego można popatrzeć kto i jak pracuje z dziećmi, obejrzeć szkołę. Można także zajrzeć na stronę internetową.