Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
knajpy na Powiślu

Autor Wątek: knajpy na Powiślu  (Przeczytany 58056 razy)

Offline uima

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
knajpy na Powiślu
« dnia: Styczeń 12, 2007, 05:17:29 pm »
Byłem ostatnio w takiej knajpie, ktora jest w budynku banku przy Soclcu, między albertem a mostem kolejowym, taka niby kawiarnia, bar czy nasiadowani, ale tak na prawdę to nic z tych rzeczy; wystrój, chociać chyba ktoś włożył w to sporo zaangażowania, kompletnie bez atosfery, wsztko tchne jakąs taniością, plastykiem, trochę takim socjalizmem, ale nie w cudzysłowiu, co nawet mogłoby być śmieszne, ale tak po prostu, jak na stołówce w PRL, obsługa ie specjalnie zainteresowana, kawa marna i do tego podana w .... arcorocu (!)
Za to przyjmnei w taj knajpie-jałodalnie na BUWie - studnecko, prosto, z gazetami, jedzenie niewyszukane (pasty, pierogi, naleśniki) ale za to smaczne i tanie, i taki przyjemny klimacik tchnacy przewą miedzy zajeciami na studiach, że się stare dobre czasy przypominają

Offline ja_ponka

  • Global Moderator
  • Stały Bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: knajpy na Powiślu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2007, 08:37:09 pm »
 Ja uwielbiam knajpy w stylu PRL tak jak "Bajka" na Nowym Świecie. Nie spotkałam do tej pory knajpki na Powiślu w takim klimacie.
Może któs z Was zna takie klimatyczne miejsce?
 A o której knajpie ty właściwie piszesz? W okolicach Alberta i banku to ja znam nową knajpę i jest beznadziejna a do tego wieczorem trzeba płacić tylko za samo wejście 10 zł.

Offline uima

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: knajpy na Powiślu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2007, 11:45:18 pm »
no to pewenie właśnie ta nowa; wiesz jak pisałem o klimacie prl-owskim to nie chodziło mi o stylistykę, ale o taką belejkość wykonania, niby jakiś design, ale materiały i obsługa kojarzą sie bardziej z socjalizmem, o którym lepiej zapomnieć

Offline Levittoux

  • Global Moderator
  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: knajpy na Powiślu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2007, 04:11:03 pm »
Też byłem w tej kawiarni. Faktycznie kawa jest niezbyt dobra (nie pamiętam jaki mieli ekspres ale chyba nienajgorszy). Wystrój też taki sobie, a ceny takie jak w Cava na Nowym Świecie. W dodatku zawsze gdy obok przechodzę to jest tam pusto.

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: knajpy na Powiślu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2007, 03:19:19 pm »
Pod Arkadami widziałem kawiarnię ale jeszcze jej nie przetestowałem... może ktoś inny to zrobił?

Offline Levittoux

  • Global Moderator
  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: knajpy na Powiślu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2007, 10:35:43 pm »
Obok wiaduktu nad ul. Solec jest knajpa "Jazz Bar". Jej plusem jest to, że jest czynna do 1 w nocy;) Czasami są tam też koncerty.

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: knajpy na Powiślu
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 17, 2007, 08:22:16 am »
Słyszałem, że jest fajna. Koleżanka ja_ponka mogłaby się w temacie wypowiedzieć. Bardziej jest zorientowana.  ;)

Offline tomi1974

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: knajpy na Powiślu
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2007, 10:26:28 pm »
Polecam kawiarnię na rogu Fabrycznej i Rozbrat.Bardzo urocze  miejsce.Umiarkowane pod względem cen.
Ogólnie miejsce spoko!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2007, 10:48:51 pm wysłana przez tomi1974 »
Pozdrawiam !

Offline Levittoux

  • Global Moderator
  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: knajpy na Powiślu
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2007, 12:48:39 am »
Byłem właśnie w Jazz Barze. W pierwszej milszej sali jest trochę za głośno by pogadać, za to w drugiej, w której jest nieco ciszej, jest doprawdy hard corowy klimat jeśli chodzi o wystrój (najlepsza jest czarna baranina na ławie). Mają Żywca i Warkę. Klimat w sumie sympatyczny ale raczej na piwo z kolegą, który ma niewielkie wymagania niż na randkę. Leciały kawałki z początku lat 90. typu wczesne Prodigy w stylu raggadisco (i was so young...) ale przeplatane późnym Prodigy i Aerosmith, więc się nawet szczerze wzruszyłem;-)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2007, 12:18:19 am wysłana przez Schayer »

Offline ja_ponka

  • Global Moderator
  • Stały Bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: knajpy na Powiślu
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2007, 11:45:37 am »
 Ja lubię tą knajpkę i właścicielkę też. Wystrój....  to fakt zabawny ale   szczery.  Sypiące sie kanapy itp.
Dla mnie to taka knajpa gdzie okoliczni mieszkańcy wpadają w kapciach na szybkie piwko.
 Jedyne co mi przeszkadza to dym z papierosów. Ceny jednak nie są takie niskie. Jest knajpka "Pod mosteczkiem" (chyba tak się nazywa). Zawsze świeci pustkami choć ma lepszy wystrój i tańsze piwo.

Offline supadupafly

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: knajpy na Powiślu
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 22, 2007, 02:06:54 pm »
Ja mieszkam przy ul Fabrycznej czasami wpadam kawiarni na rogu Rozbrat i Fabrycznej(kawa i tost w sobotnie przedpołudnia :) ) Od niedawna otworzyli tam sale bilardową .
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2020, 08:25:45 pm wysłana przez powisle.waw.pl »

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: knajpy na Powiślu
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 22, 2007, 03:17:23 pm »
Byłem właśnie w Jazz Barze. W pierwszej milszej sali jest trochę za głośno by pogadać, za to w drugiej, w której jest nieco ciszej, jest doprawdy hard corowy klimat jeśli chodzi o wystrój (najlepsza jest czarna baranina na ławie). Mają Żywca i Warkę. Klimat w sumie sympatyczny ale raczej na piwo z kolegą, który ma niewielkie wymagania niż na randkę. Leciały kawałki z początku lat 90. typu wczesne Prodigy w stylu raggadisco (i was so young...) ale przeplatane późnym Prodigy i Aerosmith, więc się nawet szczerze wzruszyłem;-)

Rewelacyjny opis  :) Muszę się tam wybrać. Zadecydowało wczesne Prodigy  ;)

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: knajpy na Powiślu
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 22, 2007, 03:19:04 pm »
Ja mieszkam przy ul Fabrycznej czasami wpadam kawiarni na rogu Rozbrat i Fabrycznej(kawa i tost w sobotnie przedpołudnia :) ) Od niedawna otworzyli tam sale bilardową . Częściej z lokalnych knajp wybieram Mar Y Sol http://www.mar-y-sol.com.pl/  oraz Cafe Kredens http://www.kredens.com.pl/cafe/cafe.htm na  Przemysłowej.

Witam na forum i dzięki za informację  :)
Aha, ale ten drugi link chyba nie działa.

Offline emix

  • Wisła.art.pl
  • Nowy Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: knajpy na Powiślu
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2007, 12:46:26 am »
Pod Arkadami widziałem kawiarnię ale jeszcze jej nie przetestowałem... może ktoś inny to zrobił?
Owszem, nawet kilka razy. DObra kawa i miła obsługa, nawet jest trochę klimatu kawiarnianego, ale zdecydowanie za mało miejsca. Rozmowa z kimkolwiek przy stoliku jest słyszalna w całej kawiarence - brak intymności.

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: knajpy na Powiślu
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 24, 2007, 08:59:49 am »
Pod Arkadami widziałem kawiarnię ale jeszcze jej nie przetestowałem... może ktoś inny to zrobił?
Owszem, nawet kilka razy. DObra kawa i miła obsługa, nawet jest trochę klimatu kawiarnianego, ale zdecydowanie za mało miejsca. Rozmowa z kimkolwiek przy stoliku jest słyszalna w całej kawiarence - brak intymności.

Dzięki za info :) Faktycznie, mogłoby być bardziej intymniej. Mi się podobają takie knajpy z "boksami" jak w amerykanskich filmach (patrz I scena w Pulp Fiction  ;) )