Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
II linia metra

Autor Wątek: II linia metra  (Przeczytany 29303 razy)

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
II linia metra
« dnia: Styczeń 24, 2007, 09:06:06 am »
Ze strony Metro Warszawskie:
Cytuj
Wyznaczony przebieg drugiej linii metra, planowany przez władze architektoniczne Warszawy, zakłada poprowadzenie trasy z zachodniej części miasta, z Chrzanowa, na praską stonę Wisły i zakończenie linii w jej północnej części na osiedlu Bródno, a w południowej na Gocławiu. Odgałęzienie południowego odcinka miałoby być zlokalizowane w okolicy stacji Stadion. Przy linii metra w okolicy stacji Dw. Wschodni powstałaby stacja techniczno-postojowa Kozia Górka. Długość całej II linii metra wynosić ma około 27 km.



Obecnie Metro Warszawskie przygotowuje inwestycję budowy centralnego odcinka II linii metra, łączącego Rondo Daszyńskiego z Dworcem Wileńskim. Jego długość to około 6 km, na których zbudowanych zostanie 7 stacji: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat, Powiśle, Stadion i Dworzec Wileński.



Następnie trasa poprowadzona zostanie na wprost w kierunku Wisły. Stacja "Powiśle" będzie wybudowana w ciągu ulicy Tamka na skrzyżowaniu z Wybrzeżem Kościuszkowskim.





Offline Levittoux

  • Global Moderator
  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: II linia metra
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2007, 11:38:15 am »
Jak widać chcą zrobić stację, nie jak nakazuje rozsądek w rejonie skrzyżowania Tamki z Dobrą, ale w środku łąki nad rzeką.

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: II linia metra
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2007, 02:21:39 pm »
W sumie nie wiem czy to jest ostateczne rozwiązanie bo słyszałem też że przystanek Powiśle ma być na wysokosci Zajęczej  ???

Offline robertuzw

  • Stały Bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • myPOG
    • Zobacz profil
    • "Dzikie bzykanie w lesie pod Spałą"
Odp: II linia metra
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 07, 2007, 10:32:08 am »
Też myslałem że zbudują tą stację wzdłuz ulicy Zajęczej(od Browarnej do Dobrej) tudzież Tamki ale jak się okazało "ze względu na bardzo zły stan okolicznych kamienic stacja została przesunięta bliżej Wisły" ::) - to z wikipedii, także jest szansa że coś się zmieni. Trzeba poczekać na jakiś projekt to wtedy zobaczymy

O znalazło się coś. tu jest o zmianie lokalizacji stacji Powiśle:
http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new/index.php?dzial=komunikaty&strona=komunikaty_archiwum&poczatek=2006-08&ak_id=8278&kat=9

Czyli jednak przy Wybrzeżu. Chociaż znalazłem na stronach Metra Waw przetarg (http://www.metro.waw.pl/page.php?id=297) na ocenę stanu budynków, który jeszcze nie został tak naprwadę rozstrzygnięty :o. Także nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tą zmianą lokalizacji stacji???
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2007, 11:10:19 am wysłana przez robertuzw »

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: II linia metra
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2007, 12:08:41 pm »
Dzięki za informację.
No właśnie. Namieszali trochę.  ???

Offline Cezar

  • Często Odwiedzający
  • **
  • Wiadomości: 28
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: II linia metra
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2007, 01:59:07 pm »
A ja się cieszę, że tory Metra nie będą lecieć pod moją kamienicą. Jak byłem mały to w nocy podłoga nam skakała jak ciężarówki dowoziły węgiel do EC Powiśle, to strach pomyśleć co by było, jakby stacja Metra była na skrzyżowaniu Tamki i Dobrej...

Offline robertuzw

  • Stały Bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • myPOG
    • Zobacz profil
    • "Dzikie bzykanie w lesie pod Spałą"
Odp: II linia metra
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2007, 03:21:02 pm »
eee wątpie czy odczuwałbyś obeność metra, spojrz na I linii też przebiega przez mocno zabudowane tereny i w tej chwili mieszkańcy nie mają żadnych problemów fakt że były jakieś drgania przy stacji pl.wilsona,ale zostały usunięte ;D, chyba przez wymianę zestawów kołowych

A druga linia pewnie będzie szła dużo głębiej niż pierwsza także nie sądzę aby były jakieś problemy 8)

Offline Levittoux

  • Global Moderator
  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: II linia metra
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2007, 04:05:37 pm »
To że będzie dużo głębiej to pewne, bo musi przejść pod rzeką.

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: II linia metra
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2007, 08:08:44 am »
Chyba fajnie byłoby wysiadać bliżej Wisły.
No właśnie. Ale tak swoja drogą to ciekawe jak głęboko będą musieli zejść. Przecież na tej wysokości jest też tunel Wisłostrady. No i jak pisze Schayer - najważniejsze - sama Wisła  :)

Offline robertuzw

  • Stały Bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • myPOG
    • Zobacz profil
    • "Dzikie bzykanie w lesie pod Spałą"
Odp: II linia metra
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2007, 10:10:22 am »
Gdzieś czytałem niedawno, że stacja Nowy świat ma być na głębokości ok.30 m, co jest ponoć spowodowane właśnie przejściem pod Wisłą, więc stacja Powiśle pewnie nie będzie tak głęboko, aczkolwiek pewniej powyżej średniej ( średnie zagłębienie peronu poniżej poziomu terenu na pierwszej linii wynosi ok. 12,2 m), ale to i tak nic w porównaniu z moskiewskim metrem gdzie najgłębsza stacja leży 84 m pod powierzchnią :o. To dopiero jest dziura

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: II linia metra
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 21, 2007, 12:27:50 pm »
ale to i tak nic w porównaniu z moskiewskim metrem gdzie najgłębsza stacja leży 84 m pod powierzchnią :o. To dopiero jest dziura

O. Fakt. Nie znam się na tym ale stacja metra 80m pod ziemią to robi wrażenie  :o
Fajny temat. Może ktoś wie coś więcej o budowie takiego tunelu pod rzeką?

Offline robertuzw

  • Stały Bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • myPOG
    • Zobacz profil
    • "Dzikie bzykanie w lesie pod Spałą"
Odp: II linia metra
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 25, 2007, 10:56:04 am »
Znalazlem to dziś na innym forum o Wawie

Cytuj
ze strony www.um.warszawa.pl

Budowa II linii metra od stacji "Rondo Daszyńskiego" do stacji "Dworzec Wileński" w Warszawie. Teren
inwestycji obejmuje swym zasięgiem obszar w rejonie ulic: Kasprzaka, Prosta, Świętokrzyska, Tamka, Sokola, Targowa i zlokalizowany
jest na terenie trzech dzielnic: Woli, Śródmieścia i Pragi Północ.


Obwieszczenie

Zgodnie z art. 53 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80 poz.717 ze zm.)


Prezydent m.st. Warszawy zawiadamia, że w dniu 12.03.2007 r. została wydana decyzja Nr 112/WOL/ŚRÓ/PRN/07 o ustaleniu lokalizacji
inwestycji celu publicznego polegająca na budowie II linii metra od stacji "Rondo Daszyńskiego" do stacji
"Dworzec Wileński" w Warszawie.

Teren inwestycji obejmuje swym zasięgiem obszar w rejonie ulic: Kasprzaka, Prosta, Świętokrzyska, Tamka, Sokola, Targowa i
zlokalizowany jest na terenie trzech dzielnic: Woli, Śródmieścia i Pragi Północ.

W związku z powyższym informuję , że można się z nią zapoznać w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st.
Warszawy w Wydziale Realizacji Urbanistycznej , Plac Defilad 1, PKiN, piętro XVII, pokój 1723.

Ciekawe czy zdążą chociaż zrobić ten odcinek do Stadionu przed ME 2012, jakoś nie jestem zbytnim optymistą :-\


Offline filosss

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: II linia metra
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 25, 2007, 12:30:43 pm »
Znalazlem to dziś na innym forum o Wawie

Cytuj
ze strony www.um.warszawa.pl

Budowa II linii metra od stacji "Rondo Daszyńskiego" do stacji "Dworzec Wileński" w Warszawie. Teren
inwestycji obejmuje swym zasięgiem obszar w rejonie ulic: Kasprzaka, Prosta, Świętokrzyska, Tamka, Sokola, Targowa i zlokalizowany
jest na terenie trzech dzielnic: Woli, Śródmieścia i Pragi Północ.


Obwieszczenie

Zgodnie z art. 53 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80 poz.717 ze zm.)


Prezydent m.st. Warszawy zawiadamia, że w dniu 12.03.2007 r. została wydana decyzja Nr 112/WOL/ŚRÓ/PRN/07 o ustaleniu lokalizacji
inwestycji celu publicznego polegająca na budowie II linii metra od stacji "Rondo Daszyńskiego" do stacji
"Dworzec Wileński" w Warszawie.

Teren inwestycji obejmuje swym zasięgiem obszar w rejonie ulic: Kasprzaka, Prosta, Świętokrzyska, Tamka, Sokola, Targowa i
zlokalizowany jest na terenie trzech dzielnic: Woli, Śródmieścia i Pragi Północ.

W związku z powyższym informuję , że można się z nią zapoznać w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st.
Warszawy w Wydziale Realizacji Urbanistycznej , Plac Defilad 1, PKiN, piętro XVII, pokój 1723.

Ciekawe czy zdążą chociaż zrobić ten odcinek do Stadionu przed ME 2012, jakoś nie jestem zbytnim optymistą :-\



Ww decyzja (tzw. lokalizacyjna) jest pierwszą ( w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego) niezbędną do rozpoczęcia budowy II linii metra. Nastepna w kolejności jest decyzja środowiskowa, a póxniej dopiero pozwolenie na budowę. No mnie osobiście cieszy wydanie decyzji lokalizacyjnej. Ciekawe kiedy Metro wystapiło z wnioskiem o nią. Muszę pogrzebać na stronach metra... Jednak czuć przyspieszenie związane z EURO 2012. O Metro jestem spokojny... Gorzej ze stadionem:)

Co do głebokości:
Najgłębiej będzie ulokowana stacja Nowy Świat (27-29 metrów). II linia bedzie głębiej z uwagi na przejście pod I linią metra, pokonanie łagodnie skarpy i przejście pod Wisłą. I akurat Nowy Świat wypada najgłebiej. Powiśle będzie nieco płycej, ale i tak bedzie to 25 metrów. Obecniej najniżej jest położona stacja Centrum (12 metrów - tylko).

Co do głebokości - najgłebsze metro na świecie jest w stolicy Korei Północnej - Phenian i 120 metrów pod ziemią... Nieźle co...

Offline robertuzw

  • Stały Bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • myPOG
    • Zobacz profil
    • "Dzikie bzykanie w lesie pod Spałą"
Odp: II linia metra
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 25, 2007, 01:34:37 pm »
Cytuj
No mnie osobiście cieszy wydanie decyzji lokalizacyjnej
Nie no mnie też jak najbardziej cieszy ta decyzja ale to przeczytałem w stołecznej
Cytuj
...Okazuje się, że władze metra teraz chcą zamawiać kolejne analizy. Kończone właśnie studium wykonalności to za mało. Będzie ono pokazywało trasę w skali 1:500. Metro chce mieć jeszcze bardziej szczegółową koncepcję - w skali 1:250. - Chodzi o to, żeby linię metra dokładnie wrysować w miasto, tak by później uniknąć niespodzianek - mówi Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego...
Pełny tekst tu:http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34864,4047475.html

i zachwycony nie jestem, aczkolwiek nie wiem czy to się wiąże z wydaniem kolejnej decyzji lokalizacyjnej czy jak ??? i czy ta informacja jest w miarę rzetelna :-\

Cytuj
Gorzej ze stadionem:)
I tu się w pełni zgadzam, nie wiem jak oni mają zamiar to zrobić ale będą mieli nie lada problem. Miejmy nadzieje że nie będzie jakiejs pacyfikacji kupców ???

Cytuj
Phenian i 120 metrów pod ziemią

WOW  :o :o

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: II linia metra
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 25, 2007, 09:08:35 pm »

Co do głebokości - najgłebsze metro na świecie jest w stolicy Korei Północnej - Phenian i 120 metrów pod ziemią... Nieźle co...

Nieźle, nieźle. Z jakiego powodu?