Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /www/emm8_new/www/powisle.waw.pl/forum/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3
Apartamentowiec na ul. Szarej - WAN S.A.

Autor Wątek: Apartamentowiec na ul. Szarej - WAN S.A.  (Przeczytany 36247 razy)

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Apartamentowiec na ul. Szarej - WAN S.A.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 26, 2007, 08:58:14 am »
wracając do tematu: szkoda że chcą zburzyć tę kamienicę

jestem mariawitką
mieszkam na powiślu od tygodnia i chyba zakochuję się w tej okolicy

No to witamy szczególnie. Od tygodnia na Powiślu? Chyba się zakochujesz? Po tym weekendzie pewnie już jesteś zakochana...  ;)
A może wiesz coś więcej na temat tego Kościoła Mariawitów na Szarej? Może masz jakieś zdjecia?

Offline petit

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Apartamentowiec na ul. Szarej - WAN S.A.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 24, 2007, 04:08:19 pm »
Projekt, owszem, jest doskonały. Ale to fragment wiekszej całoci - koncepcji głównego architekta W-wy Borowskiego (słynny z ukradzenia miastu ruin Banku Polskiego na Bielańskiej oraz z tego, że w trakcie urzędowania był największym spekulantem gruntów i nieruchomości w miescie - nei wiem, nadal trwa na posadzie?) by uczynnić z Powiśla luksusowe zaplecze mieszkalne "city". Ale dzieje się, jak to w Poslce z pogwałceniem świętej zasady urbanistyki - przestrzeń publiczna nie może być grodzona, prywatyzowwana, zabierana, konstytucyjnym dobrem jest ład przestrzenny i harmonia między rozwojem miasta a ochroną terenów zielonych, rekreacją, o wentylacji miasta nie wspomnę. Pożądany stał sie szczególny gatunek "ludności", czyli inwestor, zasiedziała "ludność" zwłaszcza z budynków komunalnych i biedni spółdzielcy mogą nam... Nie bez powodu Warszawa nie ma planu zagospod. przestrzennego (tylko 15 %!), bo dzięki temu władzę ma urzędnik (np. Borowski albo słynny Miętus), który dziwnym trafem jednoosobowo daje pozwolenie na budowę np. w Jordanku przy Śniegockiej/Koźmińskiej w zamian za... apartament dla siebie, córci  albo innego znajomego królika. Tak było z pozwoleniem na budowę na krawędzi Skarpy (Holland Park), gdy Skarpa jest pod ścisłą ochroną, tak będzie z Rynkiem Soleckim, gdzie Mikołajczyk, prezes TORWARU ukradkiem wycina stare drzewa pod apartamentowiec (obok właśnie wykupionego przez kolejnego inwestora PPWK) i z pawilonem handlowym (owszem, paskudnym) obok Wagi Solnej, gdzie ma stanać kolejny luksus nie dla zwykłej ludności, kradnący słońce, tworząy kominy powietrzne... skończy się tak, ze miast zieleni i przestrzeni publicznej będą płoty, strażnicy u bram i co najwyżej trawnik nad podziemnym parkingiem... z którego i tak (patrz Nationale Neederlanden) pracownicy czy mieszkańcy nei będą korzystać, bo im ża 10 zł/mies. i będą parkować gdziep opadło, na chodnikach, trawnikach, w trzeci mrzędzie. Kretyński argument Sadowskiego, że "opłaty za grunt nędą mniejsze, jak będzie ciaśniej" to jest wizja urbanistyki XIX w. - podwórek studzien i ulic bez jednego drzewa. Równie istotną urbanistycznie częścią miasta jest takze to co n i e  j e s t  zabudowane! Jak w muzyce - cisza miedzy nutami... ech, poniosło mnie, a ja tu walczę o skrawki trawników i ocalenie drzew...ale przy okazji APEL! Może byśmy sie skrzyknęli i lobbowali w magistracie o plan zagospod. dla Powiśla z uwzglednieniem budowy mieszkań komunalnych i społecznych, a nie tylko apartamenów po 40 tys/m? O ochronę substancji zielonej między budynkami? I jeszcze prywatnie - BARDZO POSZUKUJĘ ZDJĘĆ przedwojennych rogu Ludnej-Solec (Solec 24,22,20,18). Będę czekać na odzew. Valete

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Apartamentowiec na ul. Szarej - WAN S.A.
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 24, 2007, 09:47:33 pm »
Witam serdecznie na forum  :)
Bardzo ciekawa wypowiedź. Niestety nie jesetm ekspertem jeśli chodzi o architekturę. Natomiast mam swoje zdanie na ten temat.
Zgadzam się absolutnie co do tego, że miasto to również tereny niezabudowane.
Ostatnio rozmawiałem ze zwolennikiem powstawania apartementówców i innych budynków jeden obok drugiego. Argument miał taki że "miasto to nie wieś" i tu musi być trochę ciasno.
Ja nie wiem ale jak wkraczam pomiędzy bloki na Kabatach to dostaję klaustrofobii. I drzew tam co kot napłakał.

Cytuj
ech, poniosło mnie, a ja tu walczę o skrawki trawników i ocalenie drzew..
Nie, nie. Bardzo dobrze. Popieram. Uważam, że miasto powinno zrobić tu jeszcze więcej nasadzeń nowych drzew.
Jeśli chodzi o apel to cel szczytny i sprawę drzew i zieleni będę popierał zawsze. Także jestem za.

Co do zdjęć to postaram się coś poszukać. Może ktoś inny jeszcze coś znajdzie... Damy radę  :)


Offline robertuzw

  • Stały Bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • myPOG
    • Zobacz profil
    • "Dzikie bzykanie w lesie pod Spałą"
Odp: Apartamentowiec na ul. Szarej - WAN S.A.
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 25, 2007, 10:49:38 am »
Cytuj
Równie istotną urbanistycznie częścią miasta jest takze to co n i e  j e s t  zabudowane! Jak w muzyce - cisza miedzy nutami... ech

W pełni się zgadzam i popieram kolegę

Cytuj
APEL! Może byśmy sie skrzyknęli i lobbowali w magistracie o plan zagospod. dla Powiśla z uwzglednieniem budowy mieszkań komunalnych i społecznych

i tu również, tylko napisz nam co możemy zrobić, jak pomóc żeby wprowadzili ten plan

Offline petit

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Apartamentowiec na ul. Szarej - WAN S.A.
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 01, 2007, 12:44:30 pm »
W sprawie lobbowania za planem przestrzennym dla Powiśla, to ja muszę zacząć od pieca. Najprzód - była onegdaj na Powiśla grupa ludzi pod szyledem "Inicjatywa Obywatelska REPUBLIKA POWIŚLE", zdechła jednak za sprawą insynuacji, oszczerstw itp (a to Polska właśnie). Chcę Was wszystkich namówić, żeby jeszcze raz spróbować - kupą mości panowie... Udało się wywalczyć przywrócenie komisariatu przy Ludnej, uda sie i kontrakt z magistratem, żeby inwestycje uwzględniały nie tylko zysk, ale i zaplecze kulturowe (rózni ludzie o różnym satusie majątkowym, przestrzeń publiczna itp a nie tylko bogaci z apartamentowców i reszta przemykająca pod płotami). Wyobrażam sobie, że można na jakis dzień (np. 19 maja - na rybkę) zwołać do parku ludzkosć powiślańską i zaproponować podpisanie wniosku do magistratu o spotkanie (pismo wyszykuję) z naczelnym architektem - bo to on zawiaduje pozwoleniami na budowę i kontrolą urbanistyczną. Chodzi o wywieranie stałego nacisku, żeby władza czuła że patrzymy jej na ręce. W sporej grupie ludzi zawsze sie znajdzie ktoś, kto może pomóc w pisaniu pism, albo zna sie na procedurach administracyjnych, albo w czym innym. Podział zadań, wykonanie, sprawozdanie, korekta... i damy radę.
Wciąż wierzę, że ludność można zamienic na obywateli, którym chce isę troszczyc o dobro wspólne, choćby o ten kawałek miasta, jedyny taki, który jest PRAWIE WYŁĄCZNIE WZDŁUŻ...

Offline Levittoux

  • Global Moderator
  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Apartamentowiec na ul. Szarej - WAN S.A.
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 01, 2007, 01:08:51 pm »
inicjatywa godna poparcia. A czy ktoś słyszał o działającym na Powiślu oddziale Towarzystwa Przyjaciół Warszawy? Podobno jest takie (info za ostatnim numerem "Stolicy").

Offline anka_es

  • Global Moderator
  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 167
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Apartamentowiec na ul. Szarej - WAN S.A.
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 01, 2007, 10:45:52 pm »
owszem, jest oddział powislański ale gdzie się mieści to muszę sprawdzić bo nie wiem :|

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Apartamentowiec na ul. Szarej - WAN S.A.
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 02, 2007, 06:55:04 pm »
owszem, jest oddział powislański ale gdzie się mieści to muszę sprawdzić bo nie wiem :|

Chyba na Salezego.

Petit, a co robiła ta "Inicjatywa Obywatelska REPUBLIKA POWIŚLE"?

Offline anka powisle

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Apartamentowiec na ul. Szarej - WAN S.A.
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 08, 2007, 02:44:06 pm »
Cześć wszystkim ja wiem gdzie będzie ten apartamentowiec,tam gdzie boisko,a za nim w planach dwa budynki po osiem pięter każdy,jestem tym faktem oburzona!!!!!!W ten sposób nasze kochane władze zabudują nam jeden z ogródków jordanowskich.Może ktoś z Was jest na tyle wpływowy i może coś w tej sprawie zrobić lub może wspólnie?Nie chce tam apartamentowca!!!!!!A co z drzewami???

Offline anka_es

  • Global Moderator
  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 167
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Apartamentowiec na ul. Szarej - WAN S.A.
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 08, 2007, 06:13:48 pm »
o rany - to rzeczywiście głupota, tym bardziej że Jordanek juz zabudowano z jednej strony....

Offline snecz

  • Global Moderator
  • Bohater Forum
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Apartamentowiec na ul. Szarej - WAN S.A.
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 09, 2007, 08:38:36 am »
Cześć wszystkim ja wiem gdzie będzie ten apartamentowiec,tam gdzie boisko,a za nim w planach dwa budynki po osiem pięter każdy,jestem tym faktem oburzona!!!!!!W ten sposób nasze kochane władze zabudują nam jeden z ogródków jordanowskich.Może ktoś z Was jest na tyle wpływowy i może coś w tej sprawie zrobić lub może wspólnie?Nie chce tam apartamentowca!!!!!!A co z drzewami???

Hey. Dobrze zrozumiałem? Jesteś pewna, że ten budynek mam stanąć na terenie obecnego boiska do kosza?

Offline anka powisle

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Apartamentowiec na ul. Szarej - WAN S.A.
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 09, 2007, 09:52:34 am »
Tak,jestem pewna,mieszkam obok.Boiska do kosza nie będzie!!!!!!!!!!!

Offline anka powisle

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Apartamentowiec na ul. Szarej - WAN S.A.
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 09, 2007, 09:57:35 am »
A wogóle to ta firma...Wczoraj dzwoniłam do nich,że niby chcę kupić mieszkanie,pani mi powiedziała najpierw,że odległa sprawa,a jak naciskałam to że w czerwcu będą mieli pozwolenie na budowe!!!!!!

Offline robertuzw

  • Stały Bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • myPOG
    • Zobacz profil
    • "Dzikie bzykanie w lesie pod Spałą"
Odp: Apartamentowiec na ul. Szarej - WAN S.A.
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 09, 2007, 10:32:50 am »
Jestem w ciężkim szoku >:( :o 8 pięter, toż to jakieś straszne molochy powstaną. Krew człowieka zalewa, a taka fajna miejscowka.

Offline Levittoux

  • Global Moderator
  • Przyjaciel Forum
  • *****
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Apartamentowiec na ul. Szarej - WAN S.A.
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 09, 2007, 11:58:01 am »
I jeszcze prywatnie - BARDZO POSZUKUJĘ ZDJĘĆ przedwojennych rogu Ludnej-Solec (Solec 24,22,20,18). Będę czekać na odzew. Valete

Na stronie www.warszawa1939.pl jest jak dotąd tylko to:

i

Źródło http://www.warszawa1939.pl/index.php?r1=ludna_2&r3=9

Więcej będzie przypuszczalnie w J. Kasprzycki "Korzenie miasta" tom I. Mogę zobaczyć wieczorem.