Święto Wisły 2010

Warszawa Powiśle

Aspektem tegorocznego „Święta Wisły” będzie zbiórka publiczna na rzecz klubów i stowarzyszeń sportowych, poszkodowanych podczas powodzi, a które prowadzą działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży na rzece Wiśle.
Sobota
Pierwszy dzień Święta Wisły będzie poświęcony turystyce wodnej. Rozpocznie się od godz. 12.00, a jego głównym elementem będzie koncert i piknik nad wodą.
W trakcie soboty prezentować się będą regiony turystyczne Polski: małopolski, dolnośląski, łódzki, podlaski i zachodniopomorski. Prezentacjom i wystawom towarzyszyć będą degustacje potraw regionalnych konkursy, zabawy i występy zespołów muzycznych. Ponadto obecne będą: Europejskie Centrum Nordic Walking i Centrum Turystyki Wodnej PTTK.
Niedziela
W niedzielę tradycyjne pokazy wodniackie: zawody motorowodne, regaty Optymistów, wyścigi smoczych łodzi, pokazy wakeboardingu, regaty DEZET i parada statków na Wiśle.

W ciągu dwóch dni nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych: dmuchańce, bungee, ścianka wspinaczkowa, na szczudłach i nartach, walki na miecze, strzelanie z łuków, zajęcia plastyczne i zabawy z animatorami.

Koncerty: W sobotę zagrają Grzmiąca Połowa, Pogotowie Energetyczne, KARDAMON i DONEGAL, a w niedzielę 22 PM, OBIBOX oraz gwiazda wieczoru zespół „Elektryczne Gitary”.

Przy wejściu do Portu Czerniakowskiego stanie wystawa „Nad Wisłą….” Ekspozycja wielkoformatowych fotografii i grafik ukazujących warszawską Wisłę na początku XX wieku i w dwudziestoleciu międzywojennym zdjęć dawnej Wisły.

Na zdjęciach przystanie pełne łodzi, barek i statków, tętniące życiem plaże i nadwiślańskie bulwary, warszawian korzystających z bliskości rzeki, opalających się, żeglujących, zażywających kąpieli… Wystawę tworzą także nostalgiczne fotografie Wisły wykonane na szklanych szybkach przez fotografa amatora Zdzisława Marcinkowskiego na początku XX wieku. Zdjęcia uzupełniają wspomnienia i relacje z tamtych czasów.

Informacja ze strony M.St. Warszawa

Dodaj komentarz