Wystawa fotografii przyrodniczej Krzysztofa Machowskiego

Coyote Buttes, Utah, ArizonaMuzeum Ziemi w roku 2012 zaprasza na kolejne, fascynujące wystawy z cyklu Natura – Sztuka. W dniach od 8 stycznia do 20 lutego zaprezentujemy pierwszą z nich zatytułowaną Wave i inne szaleństwa natury. Wędrówki w poszukiwaniu formy autorstwa Krzysztofa Machowskiego. Zgodnie z zamysłem autora, w jednej przestrzeni zestawione zostały fotografie naturalnych form skalnych z pogranicza stanów Arizona i Utah na terenie USA oraz tworów antropogenicznych – pól ryżowych ze Smoczego Grzbietu w prowincji Guangxi w południowych Chinach. Kluczem do wystawy jest potraktowanie sfotografowanych obiektów, mimo ich całkowicie różnego pochodzenia, funkcji i kolorystyki jako swoistego znaku graficznego przyjmującego formę miękkiej, falistej linii.

Krzysztof Machowski, autor wystawy jest aktorem, dziennikarzem i fotografem. Swoją wielką pasję, jaką są podróże, dokumentuje poprzez fotografię. Podczas podróży do Chin, na Filipiny, a zwłaszcza do zachodnich stanów USA dostrzegł niezwykłe efekty malarskie i graficzne tworzone przez naturę. Jak sam pisze: „Bogactwo występujących tam zdumiewających form skalnych, na terenach trudno dostępnych, niemal nieznanych, daje poczucie bezpośredniego obcowania z miejscami, gdzie Bóg pozwolił sobie na chwilę nieskrępowanego twórczego szaleństwa. Pozostaje tylko nacisnąć spust migawki…”.
Poszukiwania w zakresie formy i koloru zaowocowały stworzeniem cykli fotograficznych, których efektem stały się liczne wystawy w Warszawie, Łodzi i Monachium. Wystawę Wave i inne szleństwa natury. Wędrówki w poszukiwaniu formy podziwiać możemy w warszawskim Muzeum Ziemi.

Wystawa będzie czynna od 8 stycznia do 20 lutego 2012 r.
w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie, Al. Na Skarpie 27
od poniedziałku do piątku: 9.00 – 16.00
w niedzielę: 10.00 – 16.00 (wstęp wolny)
Ceny biletów: normalny – 4 zł, ulgowy – 2 zł
www.mz-pan.pl

Źródło: Muzeum Ziemi PAN

Dodaj komentarz