Jak zostać detektywem

Detektyw to osoba, zakres usług której obejmować może między innymi zbieranie dowodów w sprawach rozwodowych czy związanych z odzyskiwaniem mienia, odnajdywanie osób zagubionych oraz udowadnianie nieuczciwej konkurencji. Jakiego rodzaju kwalifikacje oraz cechy charakteru należy posiadać, by móc wykonywać ten zawód?
Czytaj dalej

Czym powinno charakteryzować się idealne logo

Czym powinno charakteryzować się idealne logo

Żadna profesjonalna firma nie może obyć się bez logo. Ma ono bowiem znaczący wpływ na jej rozpoznawalność, a co za tym idzie — pozycję na rynku. Jakie cechy powinno posiadać dobrze zaprojektowane logo?

Na początek warto wprowadzić rozróżnienie na logo, logotyp oraz sygnet. Pierwsze z nich składa się ze znaku graficznego, czyli wspomnianego sygnetu oraz logotypu, który ma postać przekazu tekstowego. Elementy te tworzą komunikację wizualną, identyfikację wizualną marki, pomimo tego, że każdy z nich pełni nieco inne funkcje. Logo składać może się wyłącznie z logotypu lub samego sygnetu.
Czytaj dalej

BDO – baza danych odpadowych

BDO to baza danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami. Wprowadzona została ona przez Ministerstwo Środowiska w celu zapobiegania występowaniu nieprawidłowości w sektorze gospodarowania odpadami. Do końca 2019 roku podmioty, które zajmują się między innymi wprowadzaniem na rynek produktów znajdujących się w opakowaniach i gospodarowaniem odpadami, zobowiązane są do rejestracji do BDO. Podobny obowiązek odnosi się do firm specjalizujących się w handlu detalicznym czy hurtowym, które oferują reklamówki.
Czytaj dalej

Praca na wysokości – obowiązki pracodawcy w zakresie BHP

Praca na wysokości – obowiązki pracodawcy w zakresie BHP

Wykonywanie prac na wysokości wiąże się ze znacznym ryzykiem zawodowym. Większość wypadków spowodowanych upadkiem z wysokości skutkuje poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, a często nawet utratą życia. Aby zminimalizować ryzyko, na pracodawców zlecających prace na wysokości nakładane są liczne obowiązki dotyczące zarówno procedur służących ochronie pracowników, jak i sposobów organizacji pracy. Jakie obowiązki związane z pracą na wysokości spoczywają na pracodawcy?
Czytaj dalej