Czym powinno charakteryzować się idealne logo

Czym powinno charakteryzować się idealne logo

Żadna profesjonalna firma nie może obyć się bez logo. Ma ono bowiem znaczący wpływ na jej rozpoznawalność, a co za tym idzie — pozycję na rynku. Jakie cechy powinno posiadać dobrze zaprojektowane logo?

Na początek warto wprowadzić rozróżnienie na logo, logotyp oraz sygnet. Pierwsze z nich składa się ze znaku graficznego, czyli wspomnianego sygnetu oraz logotypu, który ma postać przekazu tekstowego. Elementy te tworzą komunikację wizualną, identyfikację wizualną marki, pomimo tego, że każdy z nich pełni nieco inne funkcje. Logo składać może się wyłącznie z logotypu lub samego sygnetu.
Czytaj dalej

BDO – baza danych odpadowych

BDO to baza danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami. Wprowadzona została ona przez Ministerstwo Środowiska w celu zapobiegania występowaniu nieprawidłowości w sektorze gospodarowania odpadami. Do końca 2019 roku podmioty, które zajmują się między innymi wprowadzaniem na rynek produktów znajdujących się w opakowaniach i gospodarowaniem odpadami, zobowiązane są do rejestracji do BDO. Podobny obowiązek odnosi się do firm specjalizujących się w handlu detalicznym czy hurtowym, które oferują reklamówki.
Czytaj dalej

Praca na wysokości – obowiązki pracodawcy w zakresie BHP

Praca na wysokości – obowiązki pracodawcy w zakresie BHP

Wykonywanie prac na wysokości wiąże się ze znacznym ryzykiem zawodowym. Większość wypadków spowodowanych upadkiem z wysokości skutkuje poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, a często nawet utratą życia. Aby zminimalizować ryzyko, na pracodawców zlecających prace na wysokości nakładane są liczne obowiązki dotyczące zarówno procedur służących ochronie pracowników, jak i sposobów organizacji pracy. Jakie obowiązki związane z pracą na wysokości spoczywają na pracodawcy?
Czytaj dalej